Uter fibromatos - dureri de cap

Intrebare postata de CRISTINA13365337 cu 3 ani in urma - 4 raspunsuri

Buna, am fost diagnosticata cu uter fibromatos si mi s-a propus extirparea dar deocamdata am refuzat.In schimb am niste dureri de cap goraznice, mai ale sin perioada menstruatiei,incepand chiar cu o zi,doua inanite si drand pana la 3-4 zile.Aceste dureri sunt atat de puternice incat nu ma pot ridica din pat,indiferent de ce calmante iau.Ma intreb ce ar trebui sa iau si daca ra fi bine pana la urma sa scot uterul ca sa scap de toate problemele.Va rog sa imi dait un sfat

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (4)

colnago (cu 3 ani in urma)

Ca tratament complementar, pentru combaterea durerii de cap va recomand bautura bioactiva Tahitian Noni cel original.
http://www.youtube.com/watch?v=GCl4dCuVrbY

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam
Abuz
Curs homeopatie (cu 3 ani in urma)

Curs online de homeopatie pentru incepatori, invata sa te ajuti singur !
http://s*****a/t2564-curs-homeopatie

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam
Abuz
lili (cu 3 ani in urma)

buna, poate pierzi mult sange in perioada menstruatiei, si are vreo legatura cu asta, lipsa de fier sau altceva..vorbeste cu un medic si poate iti recomanda niste vitamine..sanatate!

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam
Abuz
mihaela3 (cu 3 ani in urma)

probabil aveti migrene,in cadrul sindromului premenstrual.ma confrunt cu aceeasi problema.am facut un rmn pentru a exclude posibilitatea unor probleme neurologice,totul a fost in regula,deci am primit tratament pentru migrena.calmantele obisnuite nu au nici un efect.in timpul migrenelor se iau pastile vare contin sumatriptan.eu iau imigran.este posibil ca migrena sa apara din cauza unui dezechilibru hormonal,inainte de mestruatie nivelul de progesteron scazand foarte mult.imigranul nu se ia fara prescriptie medicala si fara o monitorizare regulata din partea medicului.este insa foarte eficace si va poate ajuta sa duceti o viata normala,fara ca migrena sa va afecteze.

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam
Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, firma ActiveSoft, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin Sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici OK