Tusea

Afectiuni respiratorii la copii
Intrebare postata de ioana florentina130249 cu 11 ani in urma

Buna ziua,nu stiu la cati medici sa mai merg,am un baietel de4ani tuseste f rau,medicul mi-a recomandat plantusin ,mi se pare ca nu il ajuta ,am ajuns la disperare ,merge3 zile la gradi si apoi incepe tusea,multe secretii nazale,va rog un sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Buna seara (acum 11 ani)

mergeti la un medic homeopat bun sau scrie-ti un emal la *** pe yahoo. Cu homeopatia astfel de tuse de poate vindeca - fara efecte secundare - insa trebuie sa dati si de un medic homeopat adevarat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 11 ani)

mai ales daca sti din ce cauza tuseste....oare stie homeopatul? M-as mira

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 11 ani)

ar trebui sa-l deparazitati.Parazitii deseori produc diferite simptome,in special alergice si asta seamana cu o alergie.Eu asta as face,as trata cauza.
Daca doriti ,puteti sa-mi scrieti la ***@yahoo.com sa vedem exact care este cauza.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Salin (acum 11 ani)

Din experienţă pot să vă spun că tratamentele cu aerosoli de sare diminuează aceste probleme respiratorii si intaresc imunitatea. Aparatele salin (www.aer-salin.ro) îmbină efectele benefice ale unei astfel de terapii cu confortul locuinţei. Cu aceste aparate nu mai este necesară deplasarea în zonele cu aer sărat, iar microclimatul prielnic tratamentelor pot fi aduse acasa. după ce anul trecut cea mică a avut 3 laringite, acum nu a mai lipsit deloc de la gradi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ooaannaa (acum 11 ani)

Buna ziua!Baietelul meu tuseste si el de la 3 ani de cand l-am dat la gradi,acum are4 jumate.Aerosolii,infuziile si asa mai departe nu se fac asa,dupa ureche.Ele se aplica in functie de afectiunea fiecarui copil si nu fac pe desteapta,caci va spun din experienta.Am aparat acasa si e bun atunci cand mai prinde cel mic cate o receala,dar fiindca de ceva timp am gasit un medic bun ce i-a pus un diagnostic corect de rinita alergica,adica tuseste noaptea,ii curge nasul,aerosolii nu mai dau rezultate indiferent ce am pus in el.I-am facut puiului si testele pentru alergie,dar pe langa ca au costat mult pentru buzunarul nostru,au cam dat gres,caci el facea alergie la aproape toata lista din test.Deci depinde care e diagnosticul si cat de corect e.Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 11 ani)

Vrei sa accepti sau nu, realiatea este ca toti avem in noi diferite specii de paraziti care ne consuma substantele nutritive si ne expun unor boli infioratoare.Iti aduc la cunostinta ca oamenii de pe planeta se impart in 2 categorii:
1. Oameni care se detoxifica(periodic) de paraziti.
2. Oameni care NU se detoxifica de paraziti
Asadar nici NU se pune problema organismului neinfestat.
Suntem cu totii mult prea expusi, cu atat mai mult in aceste vremuri cu aer poluat, apa murdara si mancare infestata.
Cercetatoarea a descoperit in experimente ca:
+ organismele TUTUROR pacientilor bolnavi de cancer erau supraincarcate cu parazitul Fasciolopsis buskii (un vierme plat).
+ TOTI pacientii cu boli de piele erau supra-infestati cu viermi cilindrici(oxiuri,limbrici + TOTI pacientii cu acnee rosacee erau puternic infestati cu parazitul Leishmania.
+ TOTI diabeticii aveau trematodul pancreatic al bovinelor – Eurytrema.
+ TOTI cei care sufera de migrene au nematodul Strongyloides.
+ personele cu ASTM au ascarizii in plamani.
+ Multe persoane care fac infarct au viermi in inima.
+ Parazitii care ajung la creier produc BOLI PSIHICE, in special schizofrenia
+ Persoanele care transpira excesiv noaptea sunt supra-infestate cu ascarazi.
Si lista poate continua…
Asadar Hulda Clark a tras concluzia ca parazitii reprezinta o componenta esentiala in producerea a 90% din bolile cu care oamenii se confrunta in ziua de astazi.
daca vrei sa cunosti materialul intreg,scrie-mi
Dar nu mai vorbiti fara sa va documentati despre aerosol si alte minuni.Grija cu sfaturile!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana florentina130249 (acum 11 ani)

toate tratamentele au fost scrise de dr.dar poate nu am nimerit tocmai unul bun,acum este binisor numai tuseste deloc dar i curge nasucul,am trecut printr-o perioada f .grea de la gradi a venit f rau,am fost si internati,apoi si varsat a facut, poate cateva zile la mare il va ajuta sa numai raceasca

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana (acum 11 ani)

Am o fetita de 3 ani...,si tuseste noaptea de luni bune...de vreo 7-8 luni..a mai fost si racita intre timp..nasul nu ii mai curge..dar tusea nu ii trece..am fost la doctor din 2 in 2 saptamani...dar mereu acelasi lucru ne zice..ultima oara i-am facut analizele la alergii si nu i-a iesit nimic..totul normal...,tuseste si cand isi face somnul de dupa amiaza..mereu cam pe la mijlocul somnului...noua ni se pare a fi o tuse din gat...Noi locuim in Spania..,am fost si in taraa nul asta si mi-a zis cineva sa ii fac un exudant in gata si ink o analiza..la care i-a iesit prezent stafilococul patogen..am fost aici cu analiza si medicul de aici mi-a zis ca nu are nici o treaba cu tusea..acum ultima oara mi-a dat o analiza de radiologie..ceva de genul si mi-a spus ca e ultimul lucru care mi-l poate da...nu shtiu ce sa mai fac copilul sufera mult din cauza tusei..se mai trezeste si plange..cateodaa iti da senzatia ca ii vine si a vomita!Va rog cine are idee de ce poate avea sau dc vi s-a intamplat ...caut raspunsuri!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mircea (acum 11 ani)

Am avu probleme la fel cu copilul, i-am dat tot felul de tratamente pina la 6ani fara rezultat si apoi am mers la Slanic Prahova la salina, minimum 10-12zile cite4-5 oresi baiatul meu nu mai ia nici un tratament,joaca fotbal la club, maninca inghetata face tot ceea ce face un copil normal la 13 ani.Merge-ti la salina si o sa uita-ti de doctori

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cornelia, Craiova (acum 11 ani)

Buna,
Incercati homeopatia, in primul rand sa gasiti un medic homeopat bun. Copiii mei au avut multe probleme de sanatate, printre care si cele enumerate de dvs. si homeopatia ne-a ajutat mult. Am trecut si peste febra de 40 grade doar cu homeopatia. Homeopatia ajuta dar foarte important este medicul homeopat! Multa sanatate va doresc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: