Nerv auditiv afectat

Intrebare postata de lilith2014 cu 6 ani in urma - 3 raspunsuri
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Afectiuni ale urechii Agent de pre-tratament a nervului

Ce tratament naturist sa urmez s aimi detoxific nervul auditiv pt ca a fost lezat de catre amikacina. 60 la suta amele urechi . va rog sa ma ajutati pt ca eu cant si la pian si nu vr sa renunt la atatia ani de munca . nu mai aud bine notele nu mai pot sa ma bup***a de viata am 22 de ani va rog s a ma ajutati . nu ignorati mesajul meu

×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (3)

Audionova (cu 6 ani in urma)

Nu exista tratament( naturist sau de sinteza ) pentru detoxifierea nervului auditiv ! Toxicitatea medicamentului pe care l-ati luat a lezat urechea interna iremediabil . Pentru a nu renunta la preocuparile dumneavoastra muzicale si pentru a va bup***aa de viata singurul remediu este reabilitarea auzului cu ajutorul aparatelor auditive. Vizitati centrele de aparate auditive Audionova, exista in fiecare judet, unde vi se va testa auzul si vi se va prezenta de catre profesionisti solutia cea mai potrivita pentru situatia dumneavoastra. Aparatele auditive performante de la Audionova au fost singura solutie in situatii asemanatoar

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
lilith2014 (cu 6 ani in urma)

stiu dar tot e asa de nedrept. nu am avut niciodata probleme cu auzul , am fost obligata sa fac injectia aia si nimanui nu i-a pasat de suferinta mea. si cand am fst la audionova doamna de acolo mi-a vorbit asa de urat nu i-a pasat ca sufar. mi-a zis neaparat sa ma protezez ca altfel ramas surda de tot . oare e adevarat? mie auzul mi-a scazut doar cat timp am facut injectia aia e posibil sa mai scada daca eu nu mai iau pastilele si inj am terminat-o acum un an?

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
Utilizator21530794507 (cu un an in urma)

acelasi efect a avut acest antibiotic AMIKACIN asupra auzului sotului meu...de fapt, nu mai aude deloc. I s-a dat tratament de la ORL pentru o luna de zile, au trecut 10 zile si nicio imbunatatire a auzului.
Va rog, spuneti-mi ce ati rezolvat dumneavoastra, ca noi nu avem sperante! :(

Te-a ajutat acest raspuns? 0
×
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
×

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.