Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului
SfatulMedicului.ro Comunitate Varicela si zona zoster varicela in ultima faza

Varicela in ultima faza

Membru anonim · acum 16 ani
Daca sau uscat toate bubele si majoritatea sau inlaturat am unda verde la un dus in toata regula?
Raspunde
−50%până la

Aplicația Sfatul Medicului

Prima ta întrebare, mai ieftin în aplicație

Descarcă aplicația și pune prima întrebare cu până la −50% reducere.

Scanează pentru a descărca aplicația SfatulMedicului Scanează cu telefonul
App Store Google Play
Raspunsuri (2)
V
Vlasceanu George
acum 16 ani
am si eu varicela si de cateva zile ma cam mananca,stiu ca e naspa...as vrea sa stiu daca in perioada aceasta am voie sa stau in frig sau daca am voie sa ies pe afara!!


Va multumesc anticipat !
0 Raspunde
B
bettyice83
acum 16 ani
intrebarea trebuia adresata unui doctor, tot ce iti pot spune este ce mi sa spus mie: nu ai voie sa iesi din casa timp de 2 saptamani pentru ca esti contagios si poti imbolnavi si alte persoane, nu ai voie sa faci baie ca se inmultesc bubele,sa te dai cu mistura mentolata, poti sa te speli cu ceai de musetel iar daca faci temperatura sa iei paracetamol NU ASPIRINA. NU RUPE BUBELE SI COJILE CA ITI RAMAN GAURI PE PIELE mie mi-au ramas.
0 Raspunde
Raspunde la intrebare
Scrie raspunsul, apoi te autentifici rapid (sau iti faci cont) ca sa-l publici — textul nu se pierde.

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.

Ai si tu o intrebare?

Comunitatea Sfatul Medicului e pregatita sa raspunda, gratuit.

Urmareste Sfatul Medicului

Aboneaza-te la Newsletter