Unde este problema mea ?

Tumori cerebrale
Intrebare postata de AlvishLife cu 9 ani in urma

Ma numesc Adriana am 19 ani . Cosmarul meu a inceput in anul 2011 prima data am avut o dure puternica de cap si nu puteam respira, apoi cateva zile mai tarziu am inceput sa nu mai pot manca pur si simplu nu aveam putere sa mestec sa inghit ma inecam, apoi am inceput sa simt furnicaturi in cap sa imi amorteasca fata,iar acum in prezent sunt in ultimul stadiu nu pot respira ma sufoc inec nu pot manca intre spate si gat sunt amortita in special fata Nu mai Pot!Voi muri fara sa stiu ce pot avea nu am asigurare si nimeni nu ma ajuta cu putini bani pe care îi am facut un tomograf nu mi-a iesit nimic.Nu mai pot ma inec cu propria saliva nu pot manca nu mai stiu ce sa fac.Vreau cu disperare sa stiu ce si mai ales care pare a corpului meu este bonlava Unde este problema la Cap Gat sau limba (in 2010 cu putin timp inainte ca cosmarul meu sa inceapa am facut o operatie de fren scurt aveam 16 ani ) Nu vreau sa mor Nu vreau!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Liviu (acum 9 ani)

:) Adriana, spune-mi, te rog: pentru ce vrei tu sa traiesti?!..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 9 ani)

Ce intrebare mai e si asta? la varsta ei pentru ce sa traiasca? traieste pentru ce vrea ea si ce ii place sa faca.Ea este foarte speriata ca nu stie ce are, si daca se afla ca nu are nimic, inseamna ca totul e de la starea de frica si stres in care a stat.E mai bine sa fie de la astea, decat de la vreo boala grava.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 9 ani)

Nu cred ca ai nimic, esti doar foarte stresata.Daca tomograful nu a aratat nimic, mai fa un RMN si niste analize la sange si ce o mai recomanda medicul.Insa dupa simptomele tale, sincer nu sunt semne de tumora cerebrala, ci mai mult din cauza panicii, te simti asa.Crede-ma daca restul investigatiilor nu iti vor arata nimic, sa sti ca totul e psihic, si ca trebuie sa te calmezi.Hai ca o sa fie bine, stai linistita si fi cu speranta.Bafta multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu (acum 9 ani)

AICI-ACUM
:)
Draga Adriana, mi-ar placea sa te.. mai intreb Eu pe tine: Tu pe mine poti sa ma INGHITI?! Sau (poate) iti vine.. sa vomiti.
:|
Si te`n treb indata, intrucat SIMT chiar ( Eu :)=(: Tu ) CE SIMTI (emotie sau senzatie; nu gand) ACUM. Dar SIMTE(-te) si Tu, Adriana draga. Si VEI TRAI. Chiar in "aici-acum" la mine; adica, in chiar dragostea* mea.
:)
Asa dar si prin urmare, ac***a in vedere ca ACUM - pare a fi o perioada la fel de buna ca oricare alta, mi-ar placea sa te`n treb iar pe tine..
:P
.. daca te SIMTI si Tu, in stare de.. una mica (dar ft. tare jucausa :) incursiune terapeutica. chiar (si) in "aici-acum" la tine; adica, in chiar dragostea* ta.

* DRAGOSTE inseamna a-i aborda pe oameni acolo unde sunt ei; adica, in chiar "aici-acum". asa cum imi place mie,si tie sa ti-o spun..
:)
Intrucat, daca exista un interes real, si o dorinta sincera de vindecare, orice situatie, chiar aparent disperata, poate fi (iata!) indata remediata; clarificata. chiar in "aici-acu`. De ce nu?!..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu (acum 9 ani)

:D Draga Adriana (si Eu imi imaginez ca..), intrucat te-ai ft. familiarizat si Tu deja cu mine, mi-ar placea sa te mai iau -la intrebari- inca o data..
:|
Si, iata!.. Ce mai imaginatie bogata.. adica, ft. tare inspirata de tine -si, cu atat mai mult, de mine- imi vine de indata..
:)
.. ACUM. Da. Chiar AICI (sau: pe unde vrei; sa-mi zici!) ca sa te intreb Eu pe tine, mai bine, daca ai SIMTIT si Tu senzatia de "fluturi in stomac".. vreodata!..
:)
Uite!.. De pilda, chiar si in "aici-acum" la tine, cand Tu insati iti imaginezi acum-si-cum urmatorul tau mesaj postat iti vine.. Cum se armonizeaza el in context.. Si ce rezonanta si-ar putea gasi, cu atat mai mult, in chiar "aici-si-acum"; la mine..
:|
.. Pai, relaxeaza-te si Tu.. Si rasfata-te.. Si, spune-mi, te rog, CE SIMTI TU? ACUM!!..

( emotie sau senzatie; nu gand.)

.. Hmm!.. Draga Adriana.. Si VEI TRAI! Chiar acum-si-aci`. Mai stii?!..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu (acum 9 ani)

:) Draga Adriana -Eu sunt (de parere ca) si Tu ai vazut deja ft. bine, asa-zisa ta "problema" de unde vine..

DA, ea te-a fost patruns -mai demult- chiar in minte si suflet, la tine..
:|
DAR, cu toate ca aceasta reala preocupare pt tine ramane, Eu adevarat iti spun: iata!! "problema ta" e chiar "acum-si-aici" la mine; adica, in chiar inima* mea.

* INIMA are logica ei pe care ratiunea nu poate s-o inteleaga.
;)
Draga Adriana -Eu iti propun de indata, sa-ti asculti si Tu inima, fata!.. Si cine nu intelege sa nu inteleaga.

Cu dragoste si aleasa consideratie,

Liviu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 9 ani)

Stupid Msuckers ! Imi pare rau pt cei din jurul vostru.Daca Eu am intrat aici pt ca sunt bonlava fizic vad ca uni au intrat pt ca sunt bonlavi psychic ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 9 ani)

Stupid Msuckers ! Imi pare rau pt cei din jurul vostru.Daca Eu am intrat aici pt ca sunt bonlava fizic vad ca uni au intrat pt ca sunt bonlavi psychic ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 9 ani)

Stupid Msuckers ! Imi pare rau pt cei din jurul vostru.Daca Eu am intrat aici pt ca sunt bonlava fizic vad ca uni au intrat pt ca sunt bonlavi psychic ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 9 ani)

Cum de ai scris pe contul meu?Ce dracu faceti ma, ca a mai fost unu care a facut asta.Am inteles ca apare asa daca dati de pe telefon.Va rog numai dati ca uitati ce se intampla.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: