Tumoae

Tumori cerebrale
Intrebare postata de Bolnavioaraanamaria cu 10 ani in urma

Buna ziua am si eu o intrebare,... de mai bine de doi ani am dureri ingrozitoare de cap,ma dor si ochii am fost la medic maim facut ochelari dar degeaba,deoarece capul tot ma doare nu ma pot nici pieptana ma ustura pilea capului ingrozitor,, as vrea sa specific ca acum doi ani am cazut cu bicicleta si am dat cu capul de un gard:( oare este vb de tumoare sau vreun cheag de sange?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Adrienne (acum 10 ani)

Ar fi bine sa faci un CT sau RMN cranian, dar o consultatie la un medic neurolog este primul pas.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

buna (acum 10 ani)

Buna.
exista un remediu naturist care elimina urmarile Buna,
mergi la o farmacie care are remedii homeopatice
si cumpara remediul Arnica CH200. Costa 6 lei.
p***acate 1-2 granule seara sau dimineata, din 3 in 3 zile o doza cam de 6-12 in total, in functie de ameliorari. Sansa sa iti dispara problemele este de 90%. Este remediul homeopat pe care l-ai primi
de la orice medic homeopat dupa o consultatie care ar costa 120-250 de lei, insa de care nu ai nevoie caci este prea simplul cazul si nu exista decat 2 remedii in acest caz, din care primul e Arnica si al doilea este Natrium sulphuricum.

In homeopatie remediile au un CH la urma urmata de o cifra fiindca ele au puteri diferite in functie de dilutie, adica de acest numar.
Exista CH3, 5, 7,9, 15, 30, 200 si CH1000 (1M), CH10000 (10M)...
Cu cat numarul este mai inalt cu atat efectul este mai puternic.
Arnica este remediul pt. cucuie si vanatai proaspete, pe care orice mama cu copii ar trebui sa-l aibe in casa si cu ea.
Dilutiile ideale pt. traumatisme recente este CH15 sau 30.
La cazuri acute se da cate o granula la un interval de 15 minute de 2-6 ori , in functie de
gravitate.

La cazuri in care de la data traumatismului a trecut mult timp, se dau di,lutii mai inalte CH200 sau 1M dar de iau mai rare dozele, l ainterval se zile si saptamani.

Cand cineva a ramasa cu sechele dupa o lovitura la cap primul remediu care se poate incerca este Arnica in dilutia CH200 sau 1M.

In caz ca Arnica nu ajuta, al doilea remediu principal la urmarile traumatismelor craniene este Natrium sulphuricum CH15 o doza la 2-3 zile ceva timp. Acest remediu este indicat daca a ramas un edem in creier si este un remediu care are puterea de a elimina edemele din corp si mai ales din creier. Tocmai aceste edeme (umfaturi aopase) produc simptome, dureri de cap, etc si afecteaza in plus indirect prin vicinitatea lor si alte parti ale creierului si deci si alte organe.

Tumori si cancer in creier nu exista si nu au cum sa existe ! Daca se face un CT sau mai ales un CT cu substanta de contrast, si este un astfel de edem in creier, el este identificat gresit ca fiind o tumoare si pacientului i se face frica in mod absolut inutil. Toate operatiile la creier sunt daunatoare si inutile si ar putea fi evitate daca medicii ar stii ce se intampla de fapt in corp.

Dupa orice trauma emotional cere ne afecteaza apare in corp un edem la creier intr-o anumita zonas si ramane atata timp pana corpul o vindeca. De cele mai multe ori se vindeca de la sine insa uneori nu si atunci trebuie facut ceva corect. Scanarea pacientilor cu CT si MRT duce in mod inutil si gresit la mii de diagnoze gresite caci medicina nu stie si nici nu vrea sa stie ce inseamna aceste edeme si cercuri din creier.
Ca umarea a diagnosticului "tumoare la creier" cei mai mnulti pacienti primesc frica de moarte si de boala si din cauza asta fac tuberculoza sau "cancer la plamani" care nu este nimic altceva decat vindecarea organismului dupa o frica de moarte. De aceea apare TBC-ul mereu dupa razboaie sau la oameni care au trait o frica de a-si piere viata sau frica de moarta cuiva drag.

Cu cat medicina scaneaza mai multi oameni cu atati mai multi bolnavi produce caci se gasec lucruri care sunt interpretate gresit si nu se intelege caci corpul se vindeca mereu de ceva.
Desi medicina stie ca celulele cerebrale nu se pot diviza si multiplica termenul de tumoare este folosit totusi cand e vorba de creier. Asta ne arata cat de oarba este medicina. Insa scanarea aduce bani multi iar urmarile interpretarii gresite dupa scanari aduce si mai multi bani dar produce multe tragedii si decese inutile in multe familii.
Asa ca aveti grija cu scanarile astea si analizele medicale. Ele au numai un singur scop: bani si frica !

Evitati indeosebi CT-uri cu substanta de contrast si asta din 2 motive: produc multe imagini gresite care duc la interpretari gresite si in plus substanta de contrast este toxica, devine radioactiva la scanare si nu poate fi eliminata complet din corp !

In plus trebuie sa stiti ce este ub CT: o serie de 400-1000 radiografii !!!! Pe vremuri nici cel mai bolnav om nu facea atatea in decursul unei vieti, cat face acum un om la un singur CT !

Invatati in plus Noua medicina germana, care ne arata pt. prima oara in mod matematic exact cauzele adevarate ale bolilor si decursul lor previzibil.

http://s*****a/t3144-filme-si-carti-despre-noua-medicina-germana

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bolnavioaraanamaria (acum 10 ani)

am facut un CT dar cei de acolo au spus ca nu este nevoie de substanta de contrast,lam facut fara si a iesit ok! ps: lam facut acum doi ani!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bolnavioaraanamaria (acum 10 ani)

am facut un CT dar cei de acolo au spus ca nu este nevoie de substanta de contrast,lam facut fara si a iesit ok! ps: lam facut acum doi ani!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bolnavioaraanamaria (acum 10 ani)

am facut un CT dar cei de acolo au spus ca nu este nevoie de substanta de contrast,lam facut fara si a iesit ok! ps: lam facut acum doi ani!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: