Escapelle , menstruatie inaintea menstruatiei ?

Tulburari menstruale
Intrebare postata de MembruMobileApp1472129552 cu 7 ani in urma

Buna . Pe data de 14.08 am facut sex neprotejat . A scos fix inainte sa ejaculeze dar ne fiind siguri , am luat o pastila de escapelle . Pe data de 25.08 am observat ca sunt ''''''''patata'''''''' . Intr-un fel ca menstruatia dar fara dureri si putin cantitativ . M-am uitat si mai tarziu in timpul zilei ( dupa ce am aplicat un ob , si acesta era cu sange ) si ma intreb daca este o deregrale hormonala care este pe termen scurt sau pe termen lung ? Ar putea fi o sarcina si sangerarea sa fie de la asta ? Maine e ziua ovulatiei din perioada mea fertila si mentionez ca din data de 14 nu am mai facut-o . Ps: Mentionez ca sunt minora si e prima data cand iau ''''''''pastila de a doua zi '''''''' Multumesc anticipat pentru ori ce raspuns .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

OctavianCoja (acum 7 ani)

Stai linistita , nu esti insarcinata , nici nu cred ca era tocmai necesar sa administrezi pilula contraceptiva (nefiind in perioada fertila si daca el nu a ejaculat in tine ai luat pastila degeaba DACA AI UN CICLU REGULAT DE 28 DE ZILE ZIUA OVULATIEI ESTE ZIUA 14 DAR ESTI FERTILA CU MAXIM 3 ZILE INAINTE ADICA 11,12,13,14 SI 2 ZILE DUPA OVULATIE. E o sansa de 0.1 %ca spermii lui sa iti detecteze ovulul care nici macar nu a fost aruncat si tu ac***a mucus cervical abundent si nefertil.) ,este o bomboana hormonala, sangerarea pe care ai avuto tu nu este menstruatie, este un efect advers al pilulei. MENSTRUATIA ESTE POSIBLI SA INTARZIE UN TEST DE SARCINA POATE SA ITI CONFIRME SPUSELE MELE, INCEARCA DE ACUM INAINTE SA TE PROTEJEZI . Ciclul tau menstrual se va regla dupa cel aprox.6 luni. Daca pot sa te ajut lasa.mi o intrebare noua.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: