Probleme la stomac??

Tulburari de alimentatie
Intrebare postata de alinaa922 cu 11 ani in urma

Buna ziua. Am 19 ani si de ceva timp nu mai pot sa manac. Nu e ca nu am pofta de mancare dar pur si simplu nu pot pentru ca mananc putin si ma satur repede. Pe langa asta, am si o durere in piept intre sani si atunci cand incerc sa respir adanc nu pot sa iau suficient aer. De curand am luat Strepsils + pentru ca atunci cand inghiteam mancarea, pana sa ajunga in stomac, simteam o durere si la fel mi se intampla si cu apa.

Acum 2 luni am fost la medicul de familie pentru ca aveam dureri de cap ( fruntea, dupa cap si in crestet) si mai aveam si probleme de concentrare. Acesta mi-a zis ca am bila lenesa si de asta aveam acele dureri. Mi-a dat colebil si am urmat si trei luni de calciu. Acum dureri de cap nu mai am la fel ca inainte dar am mereu o stare de rau..

Imi fac griji si ma gandesc tot timpul la fel si fel de lucruri rele legate de sanatatea mea. Va rog ajutati-ma !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

flavia (acum 11 ani)

Nu te mai gandi la p***ai , si eu am aceleasi simptome si suntvde la fierea lenesa ,ai grija sa nu cazi intr-o depresie din cauza asta asa cum am facut eu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 10 ani)

eu chiar am cazut in depresie din cauza asta, abia ca pot sa-mi revin, sunt epuizata fizic si psihic nu mai zic, mereu zic ca am ori gastrita, ori ulcer, doar ca eu prezint simptomele bilei lenese, oboseala, greata tot timpul, lipsa poftei de mancare, nu imi permit sa mananc seara tarziu pentru ca fac crize noaptea, nu mai zic ca somnul este tulburat, si o lupta tot timpul, in fiecare zi, nu mai zic de stres, cand esti foarte ingrijorata, sau te agiti, te certi cu cei din jur, mai rau o enervezi si iti este rau.....am fost la urgente de nu sriu cate ori, si era sa fiu operata de ceea ce nu aveam, la nu stiu cati doctori, o baba imi bagase in cap ca am gastrita spre ulcer, mi-a dat tratament si vreau sa spun ca simteam ca o iau razna de la ele, nu ma ajutau cu nimic, tot imi era rau, in timp, m-am linistit, m-am relaxat fizic si psihic si totul revenise la normal, dp cativa ani iar reaparuse problema, iar urgente, iar doctori, si pana in mom de fata 3 doctori mi-au zis ca am probleme cu fierea, ca e f puturoasa, si VOILA!!!! pana la urma am facut depresia ca tot ma speriam de n boli la stomac, si acum lupt pentru binele meu!!!! Nu trebuie sa va sperie problemele astea, trebuie sa eliminati anumite alimente care se digera greu, sau sa mananci decat o data cand ai pofta, si sa ai niste mese pe care sa le respecti, sa faci miscara multa (eu nu prea fac si asta e una din cauze), si sa-ti relaxezi mult corpul si mintea, functioneaza bine, dar trebuie rabdare multa cu tine si sa nu te panichezi (cum o fac eu de fel)!!!!
Va doresc multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: