Anorexia, bulimia si obezitatea - tulburari de alimentatie si greutate

Tulburari de alimentatie
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

In timpul sarcinii m-am ingrasat 28kg,eu care nu am avut mai mult de 48 kg niciodata.cum sa slabesc?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

Cristian272 (acum 15 ani)

cartea d-nei doctor bilic"traiesc deci ma abtin " este f. buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am 30 de ani,1,62m si 42 de kg.sunt una din persoanele care isi doresc cu disperare sa ia in greutate dar in ciuda faptului ca mananc orice la orice ora ,nu reusesc sa trec de 42-43 kg.am consultat si medicul endocrinolog si se pare ca nu am probleme cu tiroida.inteleg ca este vorba doar de un metabolism mai accelerat ,insa ce as putea face sa iau macar cateva kilograme?????????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tor (acum 15 ani)

poti slabi, trecand la un regim alimentar bazat pe legume , fructe,salate, carne de pasare sau vita, si sa nu te atingi de produsele care ingrasa.
concomitent, ai putea ca odata la 2 zile, sa faci jogging( 30 min) dimineata la ora 8-9 !! este cea mai buna solutie ptr a scapa rapid si frumos de kg in plus.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tor (acum 15 ani)

poti slabi, trecand la un regim alimentar bazat pe legume , fructe,salate, carne de pasare sau vita, si sa nu te atingi de produsele care ingrasa.
concomitent, ai putea ca odata la 2 zile, sa faci jogging( 30 min) dimineata la ora 8-9 !! este cea mai buna solutie ptr a scapa rapid si frumos de kg in plus.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

an 22 de ani si iau de 5ani contraceptive. As vrea sa renut la ele definitiv. Mi s-au prescris datorita unor probleme de sanatate instalate pe baza hormonala.
As vrea sa stiu, daca o data cu intreruperea administrarii lor, ma voi ingrasa.
multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

eu ma chinui de foarte mult timp sa slabesc am 23 ani 166 si 89 kg .in cida tutoro eforturilor cred ca nu sunt pregatita psihic.nu reusesc sa ma abtin de la nimic.as manaca in continuare si nu mai rezist sa ma vad atat de grasa.ajutati-maaaaaa....k singura nu am reusit

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am 39 de ani si 156 si 107 kilograme nu maninc mult am fost la un endocrinolog am facut tomografie e marita putin glanda si nu mai stiu eu ce am dar nu ceva serioos din ce spune medikul e pe fond nervos sint disperata ma urasc cu toata suflarea mie frika sa ma uit in oglinda la picioare mai ales sint o balena un sfat daca se poate o raza mika de lumina va rog si va multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am 21 de ani,am 47kg iau contraceptive de doi ani si nu reusesc sa ma ingras.am pofta de mancare,dar dupa prima inghititura nu mai imi trebuie.stressul poate fi un motiv?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

nu mai pot cn ma ajuta si pe mn?;((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 14 ani)

Va rog sa ma ajutati ! Am 12 ani si doar..32 de kg! Toata lumea imi spune k sunt prea sp***a. nuj ce sa fac sa ma ingras m aputeti ajuta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

paula (acum 14 ani)

am 26 de ani si am 90 kg sint o pofticioasa si nu stiu ce sa eac sa slabesc ajutatima va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tigru (acum 9 ani)

va si tu niste sort si ai sa slabesti ma refer la mersul pe bicicleta sau fuga...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim ianuarie 2010 (acum 14 ani)

am 26 ani si 45kg,am tinut cura de slabire si am slabit 12kg in nici o luna de zile,iar acum parca nu se mai opreste,tot slabec,spune ce sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: