Tratament artroza

Suplimente nutritive
Intrebare postata de crissz cu 13 ani in urma

Pentru artroza generalizata, coxartroza, am luat artrostop, dona, acum iau cartilaj de rechin, si fac injectii cu alflutop dar degeaba

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (18)

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

crissz (acum 13 ani)

Multumesc pentru promtitudine raspunsului.
Am 50 ani si din pacate am intrat in menopauza acum 4 ani. doctorii endocrinologi mi-au recomandat lunar 10 zile medicamente pe baza de calciu si D3. Inca nu am osteoporoza dar valorile sunt la limita iar radiografiile efectuate denota o rarefiere osoasa. Pentru coxartroza mi s-a recomandat punerea protezei, iar durerile devin tot mai cumplite, si cand stau pe scaun (si serviciul implica munca de birou), sau culcat ma doare. Din pacate am si harnie de disc si nu pot merge pe bicicleta medicinala pe care o am. Este foarte greu am dureri f. mari la toate incheieturile, iar seara este cel mai greu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

traian2008 (acum 9 ani)

Va multumesc pentru moderarea acestui comentariu , a fost de un real folos , il recomand tuturor asa cum este el original . Spor la lestura . O zi excelenta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Linda (acum 13 ani)

Incercati si Piascledine 300. Nu va va vindeca, insa este un tratament adjuvant foarte bun pentru artroze. Este natural, pe baza de soia si avocado si are foarte putine contraindicatii. Singurul inconvenient, daca il putem numi asa, este ca trebuie luat cel putin 6-8 luni.Este un tratament de intretinere, deci se ia pe termen lung, cate o capsula/zi. Si il gasiti la orice farmacie, ca si celelalte medicamente. Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

novac liviu (acum 13 ani)

trebue sa va ungeti cu puterea ursului Se gaseste la orice magazin naturist Costa aprox 25 de lei si va ajunge pentru 2 luni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

CarlaD (acum 13 ani)

Am avut rezultate bune cu mama cu urmatoarele produse de la FOREVER LIVING PRODUCTS :
1 Aloe Heat Lotion si Aloe MSM(MetylSulfonilMetan) Gel - masaj local de 3 - 4 ori pe zi alternativ pentru calmarea durerilor;
2. FOREVER FREEDOM ( bautura din ALOE VERA cu adaos de Condroitina, Glucozamina si MSM )- 50ml dimineata si 50ml seara pe stomacul gol, cu 30 minute înainte de masă, se bea cu înghiţituri mici pentru a facilita absorbţia la nivelul mucoasei bucale;
3. Nature-Min( un complex de minerale foarte bine echilibrate ) 3 - 6 tablete pe zi. Se iau înainte de maseleprincipale cu 30 minute (după gel).
4. Fields of Greens ( un antiinflamator din orz, ovaz, lucerna si piper cayenne ) 2 - 3 tablete pe zi. Se ţin sub limbă până la absorbţie. Se iau înainte de masă cu 30 minute (după gel).
5. Active HA (capsule cu Acid Hialuronic cu masa moleculara mica formula Injuv ) - 2 capsule pe zi
In maxim 3 luni de zile veti simti cu adevarat ameliorarea substantiala a artrozelor . Ulterior se consuma pentru intretinere Forever Freedom si doar la nevoie se mai folosesc cremele .
Pentru a afla cum puteti sa va procurati aceste produse la un pret corect ( discounturi incepand cu minim 15% pana la 30% ) accesati : www.dicianu.myflpbiz.com . Va doresc multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrian (acum 11 ani)

Sunteti neseriosi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dan (acum 11 ani)

pamantul galben

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eri (acum 10 ani)

si eu ma confrunt cu aceasta problema cu mama nu mai stim ce sa mai facem , am umblat de la doctor la doctor, dar toti numai cu injecti au calamat durerile mamei pe peroiada scurta. Pana la urma va-ti operat ptr proteze sau in ce stadiu stati cu boala?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ramona (acum 8 ani)

Eu am cumparat Movial si Lyprinol .Pe mine ma ajuta foarte mult la ameliorarea durerilor insa pretul este cam mare .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vivi (acum 9 ani)

Foarte benefice in artroza sunt Arthrovitalul si colagenul hidrolizat care este bine sa fie luate impreuna pt a suplimenta colagenul din Arthrovital. Acestea ajuta la repararea cartilajelor si la refacerea lichidului sinovial ca sa nu mai frece os pe os.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

emilia75 (acum 5 ani)

Vivi, au trecut 3 ani! Cum te mai simți acum? Recomanzi aceeași combinație de medicamente? Am și eu probleme grele cu artroza și aș vrea să știu dacă să-mi comand sau nu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona aurelia (acum 9 ani)

Buna seara si eu iau artrostop rapid am inceput de o luna 3 luni si doua artrostop hyal am auzit ca este bun pentru poliartroza mai dati-mi remedii va rog imi pocnesc toate articulatiile

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona aurelia (acum 9 ani)

Buna seara si eu iau artrostop rapid am inceput de o luna 3 luni si doua artrostop hyal am auzit ca este bun pentru poliartroza mai dati-mi remedii va rog imi pocnesc toate articulatiile

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11533800517 (acum 5 ani)

incearca cu Chondrovox 500

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11578228827 (acum 4 ani)

Artroza este o boala legata de o frica profunda si cu cat e mai veche cu atat remediile sunt mai putin valabile!! E un semn ca nervul care trwce pe acolo
N prea functioneaza si nici circulatia sangeluui. Asa ca va invit la terapie de eliberare emotionala!!!
Cu bine, adriana psihoterapeut constanta 0773926457

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

emilia75 (acum 4 ani)

Best Hyaluronic Acid, tratament de lungă durată. Am un an de când iau, cu pauze de o lună după fiecare 3 luni de tratament. Rezultatele sunt foarte bune. Dacă în urmă cu un an abia călcam pe piciorul stâng, acum merg normal, gonartroza nu mă mai supără.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: