Salutare..

Suplimente nutritive
Intrebare postata de uta22 cu 14 ani in urma

Am 22 de ani, mi-am cumparat capsula de slabit arpfarm, cica 100% natural. Mi-a recomandato farmacista, care a luat o luna si jumatate si a scapat de 17kg. Ma-m bucurat ca am gasit in sfarsit ceva care sa ma ajute sa scap de kg in plus. Eu sunt deja le a 15 zi decand iau, dar am slabit aproximativ 2kg. Am mai citit si pe alte forumuri si intradevar este lume care a slabit.... dar eu??? de ce nu slabesc??? Daca poate cineva sa imi da un raspuns ias fi recunoscatoare...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

Adrienne (acum 14 ani)

O data cu folosirea acestor tablete, ai schimbat ceva si in dieta alimentara ? Nimic nu are efect fara o anumita dieta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

uta22 (acum 14 ani)

Adrienne... sa sti ca am schimbat, mananc de 2 sau 3 ori pe zi, legume proaspete sau fructe de dimineata si seara, la pranz insa mananc un bol de supa/ciorba. Pe saptamana odata mananc 2 feliute de paine neagra prajita, si ceva dulce, dar numai odata pe saptamana. Pe zi beau aproximativ 2 litri de apa. De asta ma mir eu, de ce nu slabesc....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Perera mea............cred ca esti ok. In prezentare se spune ca se poate slabi intre 2 si 12 kg. pe luna. Apoi ca , cura de tratament este de 6 luni, apoi o pauza..........Hai sa judecam logic........deci tu, ar trebui sa slabesti intr-o luna cam 4 kg., lucru ffffffff multumitor deoarece a supune organismul la o pierdere in greutate atat de rapida [ 12 kg/ luna], inseamna o adevarata trauma si in viitor sigur vei pune la loc,dublu. Deci o scadere intr-un ritm moderat,este bine si pentru organism ,plus ca ai si o garantie mai mare pt. viitor,cand nu vei mai lua pastila, dar regimul de viata trebuie sa ramana cat mai sanatos. Eu am slabit 15 kg. intr-un an ,doar printr-o dieta aleasa de mine, fara tablete. Acum am revenit, dar cu masura si organismul raspunde f. bine,s-a stabilizat la greutatea pe care am dorito. Slabind treptat, nici pielea, muschii nu au de suferit............Deci, mergi cu rabdare, cu pasi mici si totul va fi bine. Totul este rabdarea insotita de perseverenta, nici un organism nu este la fel..........Succes !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

oana (acum 14 ani)

Buna, ma surprinde ca nu ai slabit decat 2 kg cu un regim asa de echilibrat .
Am folosit si eu Caps. de la Arpfarm si in primele 2 saptamani am slabit 8 kg . La mine a functionat diferit de cum am citit pe diferite forumuri, in sensul ca pe perioada cat am luat pastilele avem depresii cumplite, in toate lucrurile si evenimentele din viata mea vedeam numai partea neagra, nimic mai mult, aveam continuu o stare excesiv de depresiva. Insa am slabit :) si ... alt efect foarte benefic a fost ca imi reducea vizibil pofta de dulce ...dulciurile nu mai reprezentau un pericol :) Am incetat sa le iau ...nu stiu la ce perioada...daca imi aduc aminte bine la ...3 saptamani cred ...din cauza starii depresive continue ...un alt efect pe care pastila o are asupra multor persoane e ca ai o sete excesiva ...la mine nu a functionat , nu am baut apa mai deloc...daca beam un pahar de apa zilnic eram f fericita. Nu beam ca nu imi era sete deloc, beam apa mai putina decat inainte de a incepe aceasta dieta . Ma gandeam ..poate organismul tau are o reactie intarziata sau ...poate are o reactie de agresiune/repulsie fata de dieta in sine ...oricum , te incurajez ca ...chiar daca renunti la caps. sa continui cu o alimentatie sanatoasa , multa apa si ...miscare daca e posibil :)
Si asa...ca la sfarsit ...sa stii ca eu am pus toate kilogramele inapoi in momentul in care am renuntat la caps...nu din cauza ca caps nu a fost buna sau benefica pt mine ci pt ca pofta de dulce ...s-a dublat cred :D si ...am acelasi apetit ca si inainte de a lua caps.
Acum o iau de la capat insa fara nici un fel de adjuvant , ci doar am grija ce mananc , ce beau...apa multa ...cam asta e ...miscare nu pot sa zic ca fac :D doar ma mut de pe un scaun pe altul :D Succes ! p.s. Poti sa incerci 500 ml apa inainte de fiecare masa principala...si la noi la romani toate is principale :D asa ca ...500 ml ininate de mic dejun, 500 ml inainte de pranz, 500 ml inainte de cina ... numai ganduri bune !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

HLF (acum 14 ani)

bunaaaa, te pot ajuta cu rezultat eficient, sunt consultant de nutritie si iti pot recomanda un program personalizat de slabire si mentinere, iti las un nr de contact: 0723379791 costel

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Madalina227104230 (acum 13 ani)

Tinand cont ca ai postat intrebarea acum 4 luni, intre timp ori ai slabit minim 8 kg ori te-ai lasat pagubasa din cauza efectelor adverse.Sunt curioasa sa stiu ce ai mai facut.Eu am slabit 15 kg in 5 luni.Am luat 3 cutii din aceeasi pastila ca tine, esalonate pe durata a 5 luni.Le-am terminat, dar in momentul in care s-au terminat, foama vrea sa recupereze toate lunile in care nu ai lasat-o sa isi faca de cap.GRIJA LA MANCARE SI EFORT FIZIC!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 13 ani)

Buna ziua
Pot sa va recomand o cura cu produse naturiste, care asigura reglarea si mentinerea greutatii corporale fara efecte adverse. Daca sunteti interesata scrieti-mi pe e-mail [email protected]. Daca imi lasati un nr. de telefon pot sa va sun eu.c
Va doresc multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

uta22 (acum 13 ani)

Dupa 1 cutie am reusit sa dau jos 8 kg. Mam optit din cauza banilor, am mai reluat cura dupa 1 luna si am luat 3 saptamani pentru ca pusesem 3 kg pe mine, insa iam dat jos. In momentul acesta nu imi permit sa le cumpar, dar asi mai vrea sa dau jos vre-o 10 kg. mai stau...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

uta22 (acum 13 ani)

Multumesc pentru oferta, dar in momentul acesta sunt LEFTER.... nici 50 bani nu ma in buzujeb.... daca castig la BINGO, desi nu am luat bilet.... va voi cuntacta... (am glumit sa nu o luati serios!!!) MULTUMESC!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

HLF (acum 13 ani)

bunaaa, daca doresti o remodelare corporala eficienta fara infometare si cu rezultate foarte bune, te pot ajuta, iti pot oferii un program personalizat de control al greutatii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bianca silvia (acum un an)

De unde ai luat o ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: