Articulatii sensibile

Suplimente nutritive
Intrebare postata de irina386 cu 13 ani in urma

Ma numesc Irina, 28 ani si am o sensibilitate la articulatiile genunchiului de vreo 3 ani. Fac mereu sinovita, tendinita, bursite. Ce suplimente nutritive de intretinere si mobilitate as putea lua sa fie si cu efect. Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

colnago (acum 13 ani)

Un ajutor pe cale naturala poate fi bautura bioactiva Tahitian Noni cel original, se foloseste ca supliment nutritiv, nu are contraindicatii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sari (acum 13 ani)

Eu am avut niste dureri la genunchi ca nu puteam umbla.Parca se frecau oasele unele de altele.Am mers la inot, si mi-au trecut durerile,cam la a doua sedinta.
Incearca se ta masezi in zona respectiva, fara sa apesi tare, cu degetul mare uns cu ulei de masline extravirgin, macar o data pe ziMie mi-a ajutat, caci nu mai am dureri deloc, cu toate ca am peste 40 de ani.Trebuie multa mobilitate, dar sa nu exagerezi, cauta exercitii specifice, la fizioterarpie exista gimnstica medicala si aparate.Poate si mersul pe bicicleta te-ar ajuta, caci faci miscarea genunchiului des.
Cauta si o alimentatie naturista, cu fructe si legume.Eu am consumat lapte de soia.
Mai exista si o latura psihologica care ai putea sa o clarifici cu o persoana specializata, caci se spune ca cei care au probleme la genunchi sunt persoane care considera ca au multe greutati de rezolvat, si nu mai fac fata.
Iti doresc sa te faci bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

loredana_p (acum 13 ani)

pentru probleme dvs, articulatii sensibile este foarte bun un supliment cu controidina si acid hialuronic joint protex se numeste si cumbina cu NoNi da rezultate foarte bune!
multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iulia (acum 13 ani)

draga mea ar fi bine sa faci si niste teste autoimune specifice bolilor autoimune se pot face la sp.Colentina sau Sf.Maria asa au inceput si la mine problemele am fost trimisa peste tot darniciodata nu am fost sfatuita in acest sens SUCCES

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tudor (acum 13 ani)

Salut, in urma cu 2 ani am primit o trauma la mina dreapta , in timpul unui sparing... in scurt timp(exact in acelasi loc) si la mina stinga...si pina acum inca nu mia trecut...am fost al medic si primesc si am primit o sumedenia de pastile calciu. glucozamin, etc...nici un efect..poate ceva din suplimente ma va ajuta...e posibil?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 13 ani)

Suplimentul nutritiv, bautura bioactiva Tahitian Noni va poate ajuta, in dozaj mai mare calmeaza durerile cu o eficacitate de 75% fata de morfina doar ca nu creaza dependenta. Substantele din noni regenereaza celulele bolnave.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

CarlaD (acum 13 ani)

Am avut rezultate bune cu urmatoarele produse de la FOREVER LIVING PRODUCTS :
1 Aloe Heat Lotion si Aloe MSM(MetylSulfonilMetan) Gel - masaj local de 3 - 4 ori pe zi alternativ pentru calmarea durerilor;
2. Freedom2Go - pliculete ce contin 80ml de bautura nutritiva pe baza de ALOE VERA GEL cu adaos de Condroitina, Glucozamina si MSM suplimentat cu o gama bogata de antioxidanti
5. Active HA (capsule cu Acid Hialuronic cu masa moleculara mica formula Injuv ) - 2 capsule pe zi
Tratamentul ar trebui sa dureze 3 luni de zile veti simti cu adevarat rezultate pe termen lung . Ulterior se consuma pentru intretinere Forever Freedom2Go si doar la nevoie se mai folosesc cremele .
Pentru a afla cum puteti sa va procurati aceste produse la un pret corect ( discounturi incepand cu minim 15% pana la 30% ) accesati : www.dicianu.myflpbiz.com . Va doresc multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: