Dureri raspuns medic

Stomatologie
Intrebare postata de dany1989 cu 10 ani in urma

Mi am scos maseaua ac***a infectie acum ma doare tare capul si gatul ce se intampla?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Dr. Corina Dinca MDr. Corina Dinca este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Buna seara! Daca extractia a fost facuta astazi, dupa ce trece anestezia este normal sa apara durere de la plaga postextractionala. Important este ca aceasta durere sa fie in scadere maine. Daca dupa 48 de ore durerea nu cedeaza sau este in crestere , trebuie sa mergeti la medic pentru un control. Oricum aveti grija sa nu clatiti gura energic in urmatoarele zile, sa nu sugeti din plaga , sa mancati moale si la temperatura camerei. Daca nu veti respecta aceste reguli , nu se formeaza cheag in alveola si se va infecta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Stomatologie.

dany1989 (acum 10 ani)

Maseaua a fost extrasa ieri la ora 10, Dar mi-e frica sa nu se intample altele nu stiu sa se urce infectia la cap sau ceva de genul fiindca Nui prima care o scot si la cealalta nu ma durut la fel va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: