Stare generala p***a?

Stari de constiinta modificata
Intrebare postata de Utilizator11640180218 cu 2 ani in urma

Buna ziua , numele meu este Iustin si am 28 de ani , incep a va povesti un episod pe care l-am avut prin aprilie anul acesta cand intr-o dimineata stateam si imi beam cafeaua cand pur si simplu am ametit si am mers la baie si efectiv am crezut ca o sa mor pentru ca simteam ca inima in bate foarte tare , ameteala era din ce in ce mai pronuntata si am chemat salvarea , cei de acolo mi-au spus ca nu am nimic , tensiunea era ok si ca am un atac de panica.
A doua zi am mers sa imi fac un EKG si totul a iesit ok , apoi am stat internat 3 zile la Cardiologie unde totul a iesit ok , inclusiv holterul a iesit bine si analizele.
De atunci dupa episodul cu ameteala am impresia ca o sa mor , ca nu ma simt bine , simt cate un junghi in dreptul inimii si am impresia ca o sa fac infarct , nu ma pot bucura de nimic , imi e frica sa mai fac ceva sau sa plec pe undeva ca mie frica ca o sa mor
Totodata de atunci am senzatia ca nu ma pot concentra , ca nu mai retin nimic , ca nu pot sa fiu atent la nimic...
Astazi am patit o chestie cand lucram si incercam sa fiu atent la laptop m-a luat ameteala si o transpiratie calda asemanatoare cu cea din aprilie dar la o intensitate mult mai mica....
Nu stiu ce sa fac si unde sa ma duc , va rog sa ma ajutati cu un sfat , orice...

Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului (acum 2 ani)

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Psihologie-si-psihoterapie/cum-sa-scapati-de-atacurile-de-panicai_14993

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: