Caut, medic psihiatru special care să-mi elibereze rețetă de ORAP 4MG FORTE ‼️? raspuns medic

Sindromul Tourette
Intrebare postata de Claudiu Mitru cu 2 luni in urma

Deci sunt Claudiu Mitru, am Sindromul Tourette și caut un medic special care să-mi elibereze rețetă de ORAP 4MG FORTE, împreună cu ROMPARKIN, se găsește acest medicament ORAP 4MG FORTE, în TIMIȘOARA, la farmacia EUMED TIMIȘOARA, are stocuri, suficiente, face aprovizionarea farmaciei EUMED TIMIȘOARA, se face doar printr-o firmă din Stuttgart Germania. Înainte până-n 30 și ceva de ani, am luat acest medicament ORAP 4MG FORTE cu TIAPRIDAL, dar cei de la farmacia EUMED TIMIȘOARA mi-a spus că eliberează ORAP cu ROMPARKIN. ORAP 4mg forte mi-l aducea tatăl meu din SUA, CANADA, INDIA, BEIJING, EMIRATELE ARABE UNITE și THAILANDA, fiidcă el a fost pilot la TAROM. Doctorul Sergiu Diacicov care era la spitalul Obregia îi elibera lui tatăl meu de câte ori pleca în curse în statele de mai sus menționate. Mi-a mers foarte bine cu acest medicament ORAP 4MG FORTE, acum eu i-au niște medicamente care nu mă ajută deloc. Rugămintea mea este puteți să-mi sau poate știți un medic psihiatru special care să-mi elibereze ORAP 4MG FORTE împreună cu ROMPARKIN, aștept răspunsul dumneavoastră de confirmare. Sunt născut pe data de 28.07.1972, anul acesta împlinesc 52 de ani, eu am făcut o convulsie cerebrală, când aveam 3 ani, mama și tata ma scos din casă pe căldurile acelea și am făcut acea convulsie cerebrală. La 7 ani am făcut primele ticuri, mă puteți ajuta cu un medic psihiatru care să-mi elibereze rețetă de ORAP 4MG FORTE și ROMPARKIN ‼️

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

SfatulMedicului (acum 2 luni)

Buna ziua,

Raspunsul la intrebarea dumneavoastra este ca orice medic psihiatru ar trebui sa fie capabil sa elibereze o reteta pentru ORAP 4MG FORTE si ROMPARKIN, daca aceste medicamente sunt considerate a fi cele mai bune pentru tratarea simptomelor dumneavoastra.

Asa cum ati mentionat, aveti nevoie de un medic psihiatru specializat. In acest sens, va recomandam sa
alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/psihiatrie

Articole de interes:
https://sfatulmedicului.ro/Sanatatea-mentala/tulburarea-tourette_19

Va dorim multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Claudiu Mitru (acum 2 luni)

Aștept răspunsul dumneavoastră de confirmare, puteți să-mi găsiți un medic psihiatru special care să-mi elibereze ORAP 4MG FORTE și ROMPARKIN ❓️

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Claudiu Mitru (acum 2 luni)

Doamna doctor psihiatru Nica Udangiu, mi-a spus că ea nu poate să-mi elibereze rețetă de ORAP 4MG FORTE și ROMPARKIN pentru că ORAP 4MG FORTE nu este pe lista de medicamente a Ministrului Sănătății, și ea lucrează cu medicamentele pe care le aprobă MINISTERUL SANATATII. Întrebarea mea este, dacă eu am luat ORAP 4MG FORTE până la 30 și ceva de ani, domnul doctor psihiatru Sergiu Diacicov, i-a spus lui mama mea, doamnă el poate să i-a ORAP 4MG FORTE, toată viața cât timp va trăi, acum vă întreb pe dumneavoastră, cine are dreptate, medicul psihiatru Sergiu Diacicov de la spitalul Obregia sau doamna Nica Udangiu care încă mai practică psihiatria, în ciuda vârta pe care o are, lămuriți-mă doamnă, puteți să-mi prescrieți sau cunoașteți un astfel de medic care să-mi elibereze rețetă de ORAP 4MG FORTE și ROMPARKIN, vă rog frumos ca să știu la ce medic să mă duc, dați-mi un medic psihiatru special care să-mi elibereze rețetă de ORAP 4MG FORTE și ROMPARKIN, aștept răspunsul dumneavoastră de urgență‼️

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Clinica Hope MClinica Hope este un medic autorizat SFM (acum 2 luni)

Îmi pare rău pentru dificultățile pe care le întâmpinați. Vă recomand să ne contactați pentru a obține asistență medicală. Vă vom oferi informații specifice cu privire la disponibilitatea medicamentelor și vă vom oferi ajutor în găsirea unui medic psihiatru potrivit pentru nevoile dumneavoastră. Este important să aveți grijă de sănătatea dumneavoastră și să urmați tratamentul recomandat de un specialist.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sindromul Tourette.

Claudiu Mitru (acum 2 luni)

Aștept răspunsul dumneavoastră de confirmare, puteți să-mi găsiți un medic psihiatru special care să-mi elibereze ORAP 4MG FORTE și ROMPARKIN ❓️

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: