Nu stiu cum sa fac?

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de student cu 14 ani in urma

Am 22 de ani,si nu am inca o partenera,ultima a fost de 2 ani si jumate in urma,acum nu-mi pot gasi una,nu stiu ce sa fac,toti baietii au iar eu n-am si stau ca-un strigoi,.ajutor cum sa procedez.?.!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Elena B (acum 14 ani)

Nu trebuie sa cauti. Poarta-te firesc, fii increzator, indraznet, politicos cu fetele.Am observat ca fetelor nu le plac baietii prea timizi, fara initiativa. Din instinct ele cauta baieti pe cara sa se poata baza, sa aiba idei, sa nu fie tantalai.La varsta pe care o am acum, cu intelepciunea caracteristica, daca ar fi sa aleg iarasi, as prefera un baiat mai cuminte, mai docil.Dar fetelor tinere le plac cei mai indrazneti.Deci fii indraznet, cochet, curat, cu tupeu si nu dispera. Poti intalni dragostea si maine si la 30 de ani chiar, nu-i tarziu.Succes!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

student (acum 14 ani)

oricum va multumesc de sustinere,.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Calota Laura (acum 14 ani)

Pentu inceput poti sa-ti recomand sa capeti "experienta" in comunicarea cu fetele chiar pe siturile de dating. Asa iti vei face idee despre ce vor fetele, fiind in spatele monitorului probabil ca timiditatea va fi redusa. Iti poti face prietene adevarate, nu neaparat iubite. Apoi, dupa ce vei capata putina incredere in tine (si ar trebui sa iti depasesti complexele si inhibitiile indiferent care sunt acestea) si sa treci la pasul urmator: o intalnire reala. Fetelor nu le place sa fie grabite, inca sunt impresionate de cavaleri si de bun simt, vor sa fie respectate. Ai rabdare, dar actioneaza si vei avea ocazia sa ai o partenera reala. Multa bafta, si intreaba-ne orice: ca femei, putem sa-ti oferim sfaturi care sa-ti fie de folos!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

student (acum 14 ani)

Foarte fain raspuns,acest sfat isi gaseste locul in mai multe domenii,e foarte pozitiv,ma accentuez la tema din paranteze,urmatorul pas e sa stii psihologia omului, si tocmai apoi cea a partii feminine,.oricum va multumesc .!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DANIELA (acum 14 ani)

Nu fi naiv, studentule! Nu in fata calculatorului iti vei gasi iubirea. Nu te izola, nu te instraina, nu fi singur in fata monitorului. Mai bine iesi, mergi la plimbare, mergi la biblioteca, la film in oras, la dans, fa voluntariat pe la vreo asociatie, fundatie, ONG, mergi in excursii, fii activ, nu te izola in fata calculatorului. Si nu dispera. Fiecare cu norocul si cu soarta lui.
Sa mai stii ca la necunoscutele cu care vorbesti pe mees, pe forumuri, pe ... chat sau ce o mai fi, nu prea ai sa gasesti sinceritate. Si eu as putea sa-ti spun ca am 20 de ani si sa-ti scriu tot felul de texte in care nu cred. (Am 42).
Mai buna e o fata in carne si oase!! Sa vorbesti cu ea privind-o in ochi. Sa stii ca sunt si unele care nu sunt foarte frumoase, dar dincolo de aspectul modest poti descoperi un suflet de aur. Hai,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Daniela (acum 14 ani)

actioneaza, am vrut sa mai spun. Dar nu face din cautarea asta un scop in viata. Cea care va fi a ta va aparea la timpul harazit. Toate cele bune!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

terecvasile (acum 14 ani)

Eu n am cautat dar am nadajduit in Dumnezeu si mi a dat persoana potrivita....numai Dumnezeu te poate ajuta ca sa nu bati carari gresite.Doamne ajuta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rianara (acum 14 ani)

Depinde ce iti doresti ,poti avea una in fiecare seara ,de multe ori ajunge un zambet ,20 ani e varsta la care toti ne-am intoarce ,nu pot crede ca e asa greu , oricum succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 14 ani)

am 22 de ani si menstruatia o am doar 2 zile mentionez ca nu am luat niciodata anticonceptionale.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: