Ce problema am ? Urinare in timpul masturbarii/ejacularii/dupa ejaculare. raspuns medic

Sex si probleme sexuale
Intrebare postata de comment cu 12 ani in urma

Nu stiu daca sa mai auzit de asa ceva dar , problema mea este ca atunci ca ma masturbez(virgin) am sensatia de urinare , si chiar imi vine sa urinez si nu pentru ca nu am mam usurat de ceva timp sau am baut apa etc , din cauza masturbarii . Cand ejaculez la fel seamana cu ejacularea retrograda dupa cate am citit eu , culoarea spermei nu este alba , ci alb tranparent , plus ca simt clar mai mult senzatia de urinare decat de ejaculare , asta insemnand ca orgasmul e cam aproape 0 . Inafara de asta dupa ejaculare ma tine o sensazatie de urinare , parca nu as fi fost la toaleta de 10ore , ca o gretate , iar cand ma duc defapt urinez uneori putin uneori normal dar cu aceeasi senzatie de fiecare data la fel si in timpul masturbarii .Multumesc .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (15)

Dar (acum 12 ani)

Sa intelegem ca problema se rezolva simplu la tine: E suficient sa nu te mai masturbezi si problema-i rezolvata. Dispare cauza, nu apare efectul!:)))))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eu TU (acum 12 ani)

Si atunci cand vreau sa fac sex cu o femeie ce fac ? Ii spun , asteapta ca ma duc la baie de 3ori , si cand imi dau drumu vede ca nu e culoarea naturala (poate are gen fantezii) + ca sensatie dupa ejaculare este foarte nasoala , va rog un raspuns de la doctor cineva care stie nu genul asta de raspuns ,.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

in cazul in care exista tulburari de mictiune (urinati mai mult de 4-5 ori pe zi, modificari in aspectul urinei, existenta unor secretii uretrale) ar fi bine sa apelati la un medic urolog pentru efectuarea unui examen al urinii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sex si probleme sexuale.

Psih.dr.Gabriela Marin MPsih.dr.Gabriela Marin este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Comment,

Asta e si recomandarea mea, sa-ti faci un control urologic. Senzatia frecventa de mictiune - mai ales daca tomai ai fost la toaleta mai inainte- este foarte intalnita in cazul infectiei urinare, sau problemelor cu prostata. Vezi daca nu este cumva o cauza medicala a problemei tale.
Mult succes, si spune-ne cum evolueaza problema.

Psih.dr. Gabriela Marin / Cabinetul Abc Psihosucces
Telefon:0743351579
Email: [email protected]
www.Psihoterapie-Sexologie.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

urinel (acum 12 ani)

si eu am aceeasi problema. ba chiar uneori dupa ejaculare, dupa vreo 5min urinez si imediat dupa ma apuca niste frisoane.. exact ca atunci cand racesti la burta. (am racit o data la burta, destul de tare) posibil acea raceala din copilarie sa fie de vina pt toate astea. (asa mi-a spus si doamna medic de familie)

mai grav e ca nu-mi dau seama exact de ce depinde aceasta problema, caci e la intensitati diferite, uneori daca-s norocos aproape ca nu am senzatie de mictiune pe bucati mari de timp, si nici imediat dupa ejaculare nu e o urgenta sa urinez.

si mai grav e ca am fost la urolog (acum 2ani, problema o am de vreo 6ani sa zic, eu am 27 acum), un medic pe la 33 ani sa zic. se uita ala la mine si nu credea nicio boaba. imi tot zicea ca poate am baut apa multa inainte, ceea ce e FALS. in final mi-a dat niste antibiotice, care nu pot sa-mi dau seama daca au avut mare efect, pt ca eram intr-o perioada bunicica atunci. si chiar daca au avut un efect a trecut dupa vreo saptamana doua.

chiar si mai grav e ca eu mai bine de un an incerc sa mananc cat pot de sanatos, in cazul meu= fara porc, fara grasime animala (inclusiv smantana), carne si alte produse animale cat mai rar (maxim 2-3zile pe saptamana si-n cantitati mici, si mai degraba peste), fara pic de zahar, multe legume-fructe si multe ceaiuri, inclusiv orice imunostimulator. si uleiuri volatile..tincturi..etc.

referitor la culoarea spermei de care pomenea comment, depinde de frecventa ejacularilor.. mai des=spre transparent.
aici ar fi o pista, trebuie sa testez mai mult. ejaculari la frecventa redusa posibil sa aiba vreun efect (mai rar de 1data pe saptamana sa zic). apoi mai e ora (adica nu prea inspre noapte).
eu nu as ejacula daca am senzatia de urinare, ci merg la wc ..chiar si de 10ori (mi se intampla cateodata), desi in cazurile alea se cam infunda problema.. caci iti scade treptat capacitatea de a urina.. frecventa urinarilor devine prea mare (1min) si iti ia prea mult timp ca sa reusesti sa urinezi. astea nu-s momente bune pt sex cu partenera :)) decat daca e membra MISA..

probabil voi merge la un alt urolog daca tot nu se rezolva pe cale naturala, desi la cat m-am chinuit sa contracarez efectele Multor antibiotice care mi-au fost prescrise (in p***ae as putea spune, si pt orice fleac).. inca nu ma grabesc la medic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrian (acum 12 ani)

Nu sunt specialist in asa ceva, dar ce-i drept si mie mi se intampla aproape mereu sa urinez dupa masturbare/act sexual (dupa ejaculare in cazul amandurora) si din cate stiu nu e nimic grav, am mai auzit si am observat si eu chiar ca e oarecum de bine ptr ca ajuta la curatarea uretrei dupa prima ejaculare(tin sa mentionez ca urinez mai ales dupa prima ejaculare). Cum a zis si urinel, cam la 3-5 minute dupa ejaculare simt nevoia sa urinez, iar sincer, ptr mine e ca un "refresh".E ca si cum am unda verde ptr al doilea act/numar. Nu neaparat ca fara urinare nu as avea.

Acum nu am inteles prea bine daca tu de fapt in momentul excitarii elimini in loc de sperma, urina.. ori la fel ca si mine, dupa ejaculare la cateva minute. Pentru ca in primul caz chiar ar putea fi o problema.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ronnie (acum 10 ani)

incercati sa ejaculati din picioare sau pozitii mai naturale nu stand pe scaun . daca ati observat e cam dificil sau imposibil sa urinati stand pe scaun ma gandesc ca se produce o ejaculare incompleta si dacolo bacterii senzatiile respective si alte probleme.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nimeni (acum 10 ani)

nu iti fa probleme,si eu am patit can eram mai mic si ma masturbam,si chiar si la primele acte sexuale dupa ce ejaculam mergeam sa urinez

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nelu (acum 10 ani)

salut ,inainte aveam rareori , o data la o luna sau doua, probleme cu urinarea dupa un contact sexual dupa ejaculare.In ultima vreme a inceput mai des ,chiar aseara am avut contact cu sotia si dupa ejaculare nu stiu daca au trecut 2 minute si a trebuit sa urinez ,si mai urinez da inca 3 sau 4 ori cite putin ,simt o senzatie de a urina continuu, asta dureaza in jur de 30 sau 40 de minute de la ejaculere .Ce ar putea fi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nelu (acum 10 ani)

salut ,inainte aveam rareori , o data la o luna sau doua, probleme cu urinarea dupa un contact sexual dupa ejaculare.In ultima vreme a inceput mai des ,chiar aseara am avut contact cu sotia si dupa ejaculare nu stiu daca au trecut 2 minute si a trebuit sa urinez ,si mai urinez da inca 3 sau 4 ori cite putin ,simt o senzatie de a urina continuu, asta dureaza in jur de 30 sau 40 de minute de la ejaculere .Ce ar putea fi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bogdan (acum 9 ani)

Aproximativ aceiasi problema o am si eu...urinari dese timp de 2-3 zile dupa ejaculare.

Am fost la urolog si am facut urmatoarele analize:
PROTEINA C REACTIVA (CRP) = 1.81 mg/L.........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bogdan (acum 9 ani)

Aproximativ aceiasi problema o am si eu...urinari dese timp de 2-3 zile dupa ejaculare.

Am fost la urolog si am facut urmatoarele analize:
PROTEINA C REACTIVA (CRP) = 1.81 mg/L.........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

paul (acum 8 ani)

PROTEINA C REACTIVA (CRP) = 1.81 mg/L is pastile ? eu am problema cu urina da spune doctorul ca ar fi ca nu mergeam la toaleta cand ma chema natura de exemplu eram in trafic si nu puteam opri etc .. am luat vibramcyn si urisanol ma simt mai bine da tot nu a trecut problema ceva sfaturi ca doctori la noi is mai priceputi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gogu (acum 9 ani)

Aproximativ aceiasi problema o am si eu...urinari dese timp de 2-3 zile dupa ejaculare.

Am fost la urolog si am facut urmatoarele analize:
PROTEINA C REACTIVA (CRP) = 1.81 mg/L.........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gogu (acum 9 ani)

Nu inteleg dc nu posteaza tot textul scris de mine in acest camp, poate intervenii un administrator???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: