Cauta afectiune/simptom/conditie medicala
Cere sfatul medicului
Cere sfatul
medicului
SfatulMedicului.ro Comunitate Sarcina VVreau un bebe?

VVreau un bebe?

M MembruMobileAppOanaoana · acum 8 ani
Bună dimineața.
Am si eu o intrebare dacă se poate..
Incerc de 6 luni sa raman însărcinată și nu reușesc, țin să vă informez ca acum un an in urmă am mers la doctorul ginecolog sa fac niste investigații pt ca ma durea ff tare jos cand aveam contact sexual cu soțul.. iar acolo mi s-a dat sa iau o luna de zile anticonceptionale si sa revin la consult ..
După o luna am fost la consult la alt medic pt ca acel domn nu era in ziua aceea de gardă.. I-am spus domului doctor care m-a consultat a doua oara ca mi s-a prescris să iau anticonceptionale iar atunci aveam iar acel doctor mi-a spus ca nu trebuia sa mi se dea anticonceptionale sa iau pt ca eu eram minora si nu este indicat... oare de la asta nu pot ramane însărcinată?? Rog un raspuns cat mai repede Mulțumesc!!
Raspunde
Raspunsuri (1)
SfatulMedicului
SfatulMedicului
acum 8 ani
Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infertilitate-feminina/infertilitatea-sterilitatea_1057
0 Raspunde
Raspunde la intrebare
Scrie raspunsul, apoi te autentifici rapid (sau iti faci cont) ca sa-l publici — textul nu se pierde.

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.

Ai si tu o intrebare?

Comunitatea Sfatul Medicului e pregatita sa raspunda, gratuit.

Urmareste Sfatul Medicului

Aboneaza-te la Newsletter