Un raspuns va rog

Sarcina
Intrebare postata de iasmina157101 cu 12 ani in urma

Un raspuns daca se poate .... azi este a 3 zi de cand iau anticonceptionale ..nu stiu daca am voie sa spun numele ... dar ceva se intampla de cand le iau ma doare capul si ceafa imi da o stare de somnolenta si ma dor ochii ca si cum mar sageta ochii ...e posibil sati ridice tensiunea? sau sa o scada? pt a am senzatia cami arde fatza ...sau e posibil ca simptomele astea sa le am doar pt ca sunt un pic speriata citind prospectul ...ca poti orbi ...etc ... e prima data cand iau ....nu stiu ce sa fac sa le continui sau sa le las...daca le las ce se poate intampla?le iau de 3 zile si exact azi mi sa terminat si menstruatia ... le pot opri? sau sa incerc sa le termin pana pe data de 8...? mie mi se termina exact pe data de 9 exact in zilele mele fertile ...adica in zilele de ovulatie ... ce fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

weekend91 (acum 12 ani)

Buna Iasmina, nu sunt medic dar ti-as recomanda sa discuti cu un medic de specialitate inainte sa le folosesti, poate ai vreo alergie la ele sau organismul nu le accepta...zic si eu, sa vedem ce v-or spune si medicii :) take care!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iasmina157101 (acum 12 ani)

buna medicul mi lea prescris ..eu iam explicat ca nu am mai luat pana acum ...probabil mia dat din cele mai usoare ..acu nu stiu daca sa opresc sau sa continui ....daca le las ce se poate intampla?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

weekend91 (acum 12 ani)

pana si eu imi pot da seama ca nu-i o idee buna sa le continui, la ce simptome prezinti, sa speram ca cineva v-a vedea intrebarea ta si te v-a ajuta cu un raspuns concret:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iasmina157101 (acum 12 ani)

nu ai idee daca le intrerup imi afecteaza cu ceva?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

weekend91 (acum 12 ani)

scrie pe google anticonceptionale si intra pe a 2-a pagina, sper ca vei gasi raspunsul pt toate intrebarile tale!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marilu123 (acum 12 ani)

ai rabdare si iale in continuare nu te speria de prospect, sunt milioane care le i-au si nu au probleme, nu te speria ca nu este cazul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: