Test slab pozitiv....

Sarcina
Intrebare postata de brenda123 cu 13 ani in urma

Buna dimineata...sunt noua aici si ma macina o intrebare..sunt sau nu insarcinata....???am facut ieri dimineata un test si a iesit pozitiv numai ca a doua liniuta era cam stearsa asa dar se vede destul de bine liniuta...azi dimineata am facut alt test si a iesit negativ..Ș(ce sa cred..sunt sau nu?dar totusi de ce ieri imi iesi slab pozitiv???multumesc frumos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

zambetsilacrima (acum 13 ani)

mai asteapta 2-3 zile si fa-ti alt test, la prima urina de dimineata!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

brenda123 (acum 13 ani)

exista posibilitatea sa pierd sarcina???am cateva scurgeri maronii si dureri mari de burta..vreau doar s stiu daca testul de sarcina poate da rezultat fals pozitiv...am meteli mari...multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Cand ai citit testul? Dupa cat timp? Dupa 10 minute nu mai e valabil (se usuca si poate aparea a doua linie fara sa fii gravida). Si mai ales ce test a fost cel slab pozitiv si ce test a fost cel negativ (firme)? Poate unul din doua era mai de sp***a calitate. SureCheck sunt printre cele mai bune.
Cat timp a trecut de la data la care trebuia sa iti vina? Testul se face la cel putin 1 saptamana de intarziere.
Pierderea sarcinii nu are legatura cu testul. Presupunand ca ai pierde sarcina, ea ar aparea in continuare o perioada (zile-saptamani) pe test deoarece nivelul de hormoni nu scade atat de repede chiar daca sarcina a fost pierduta sau eliminata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Yoli (acum 2 ani)

Buna și eu am pățit lafel mi-am făcut doua teste după o săptămâna de la menstruație și cele doua teste la început apăreau negativ și după 20 min apărea un sfert și jumate de linie stearpa și nu știu ce sa cred ca sun sau nu gravida

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andrea (acum 9 ani)

acelasi lucru am patit si eu..si nu stiu ce sa fac...u k ai trecut prin asta ce imi sugerezi sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Natasa (acum 8 ani)

Buna azi dimineata am facut test si la fel a 2 li niuta este ma stearsa si mi frica ca deja am avut 2 sarcini extrauterine....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Valentina (acum 8 ani)

Bună dimineața acum am făcut testul și mia esit o linie albastra antreaga și una unsfert nu știu c sa cred sunt ansarcinata sau nu.trebuia sami vina menstruația pe 16 azi suntem an 20.datini un sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana (acum 8 ani)

buna ziua .asi dori sa intreb ceva,menstruatia nu m-a venit de 3 luni de zile si am facut si un test barza si mi-a aparut o liniuta roz ce se intampa ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim (acum 8 ani)

Aceias problema o am si eu si nu stiu ce sa fac.Ami doresc mult un bebe mai ales ca am pierdut doua fetite gemene an ianuarie la 5 luni jumate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11617794441 (acum 3 ani)

Bună ziua!! Am o întrebare acum 2 zile mi-a întârziat menstruația, defel nu întârzie , ieri am făcut un test de sarcina mi-a esit pozitiv dar cu o linie ștearsă dar era vizibilă . Azi de dimineață mi-a făcut alt test și mi-a esit negativ și după câteva ore mi-a venit și menstruatia se pote sa fi rămas însărcinată. Multumesc mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Petronela (acum un an)

Buna si eu as dori sa stiu...sambata dim am fc un test de sarcina a esit usor pozitiv mai trz am luat unu pe saptamani care a esit negativ....dupa cateva ore a venit si ciclu ce sa inteleg?cei drept consumasem si multe lichide dar nu stiu cei cu ciclu daca testu a fost pozitiv?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AnaMaria (acum un an)

Petronela și eu am pățit exact la fel,la tine ce sa întâmplat ? Este o sarcina ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Petronela (acum un an)

Si eu am patit la fel in febroarie mia venit cm pe 24 dar na venit in martie. Deloc am facut un test de sarcina pe 1 aprilie era usor pozitiv....la cateva ore a venit ciclu normal care ma tinut 2 zile jumatate....o zi sa oprit dupa iar a venit ceva roz ceva ....am facut un test si era negativ....sa fiu insarcinata nu stiu dar nam nici un simtom

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: