Sarcina oprita din evolutie??

Sarcina
Intrebare postata de iordana1 cu 15 ani in urma

Nu inteleg cum este posibil k in urma cu 2 saptamani cand eram suspecta de sarcina la o sapt jumate sa-mi iasa beta hcg-ul 4.01(in crestere) si acum doar 4.98..ce s-o fi intamplat??presupun k nu mai poate fi vorba de sarcina nu?sau exista si erori ale testului...spun asta pentru k in urma cu aproape 4 saptamani 3 teste de sarcina slab pozitive mi-au confirmat sarcina...ma dor sanii in continuare..nu stiu ce sa mai cred:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

IULIANA-ANA (acum 15 ani)

Exista posibilitatea sa fi gresite analizele, daca testele au iesit pozitive, mergi la un ginecolog pentru confirmarea sarcinii
numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela964121341 (acum 15 ani)

Si eu am avut sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani. Medicul ginecolog care m-a luat in evidenta, de la Spitalul Elias, mi-a zis ca nu bate inima copilului, aveam normal 7 saptamani, si m-a chemat pe 19 Decembrie. Eu am consultat alti medici, la Spitalul Panait Sarbu si toti mi-au spus ca am sarcina opita in evolutie la 6 saptamani si trebuie sa fac urgent chiuretaj. Pe data de 8 Decembrie am facut chiuretajul si acum sunt ok. Nu stiu inca cauza, dar voi incepe investigatiile. Era prima sarcina si ne doream mult copilul.Si eu am avut testele de sarcina slab pozitive.Nu stiu de ce s-au intamplat toate aceste lucruri. Psihic m-a afectat foarte tare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marcel6114450 (acum 15 ani)

Posibil sa fie vorba de o sarcina extrauterina sau sarcina sa fie mai mica decat crezi tu. Mergi la medicul ginecolog pentru ecografie...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iordana1 (acum 15 ani)

buna Ralu,eu maine ma duc la spitalul floreasca la doctora mea sa vedem cum stau lucrurile dar imi este teama sa nu-mi zica k a murit bebelu sau mai stiu eu ce pt ca si eu sunt la prima sarcina si-m doresc enorm acest copilas!altfel cred c-o sa fiu foarte demoralizata de sarbatori:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela964121341 (acum 15 ani)

Nu trebuie sa iti fie frica si nu trebuie sa fii demoralizata. Trebuie sa ai incredere in tine, in Dumnezeu si medic. Eu am inceput sa ma impac cu ideea si am spus ca asa a vrut Dumnezeu. Incerc acum sa imi pun ordine in ganduri si sa ma apuc de investigatii. Daca ai nevoie de alte lamuriri, ajutor, sfaturi iti stau oricand la dispozitie. Am invatat multe din aceasta experienta.Si pot sa ii ajut sau sa ii invat si pe altii.Pot sa iti las si un nr. de tel 0721 826201.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana (acum 14 ani)

ce analize va recomandat doctorul dupa chiuretaj la o sarcina oprita in evolutie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

delia (acum 11 ani)

Si eu am descoperit ca sunt insarcinata cu gemeni,am fost deja la doctor,mi.a recoltat pe loc sange pt hcg si am avut 46000;dar miercuri mi.am facut din nou hcg si mi.a iesit 41000,deci scazuse.oare ce s.a intamplat?o fu sarcina oprita din evolutie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

livia (acum 10 ani)

Buna.st suspecta de sarcina oprita din evolutie.locuiesc in strainatate si nu prea am incredere in medicii de aici.pana acum am fost la vreo patru medici si fiecare imi spune ceva diferit.luni tre sa merg sa imi confirme daca ma chiureteaza sau nu.mentionez ca in 2009 am avut si o sarcina fara embrion.au depistat asta la 11sapt.acum am 8. Sapt de sarcina.poate cineva sa imi spuna ce analize tre sa fac ca sa stiu cine e de vina daca eu sau sotul.totusi in 2010 am nascut un baietel perfect sanatos.care e cauza pt astfel de sarcini si cum iti dai seama care e de vina daca e barbatul sau femeia.va rog ajutatima sunt disperata.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandra (acum 10 ani)

am fost suspectata de sarcina oprita din evolutie analizele mi-au iesit 60280.49 ptr sapt a 13 exact cat si ar trebui sa am si totusi nu stiu ce sa mai cred..analizele arata ca el traieste cineva sa ma ajute

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elisabeta (acum 6 luni)

Buna! Pana la urma a fost totul bine? Sunt in aceiasi situatie, m-ar ajuta un sfat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: