Sa păstrez sarcina?

Sarcina
Intrebare postata de MembruMobileApplacriianc cu 6 ani in urma

În urma cu 1 an si 2 luni am rămas însărcinată din întâmplare, probabil s-a scurs pe undeva putina sperma ca nu a ejaculat în mine.dupa 7 săpt.s-a oprit din evoluție.am făcut chiuretaj ca am.inceput sa o elimin(nu stiam ca e oprita din evolutie am trecut prin dureri groaznice)si dupa 2 luni am rămas din nou însărcinată de data aceasta am vrut noi.am născut în septembrie.saptamana aceasta am.aflat din nou ca sunt însărcinată în 5 săptămâni dar nu stiu cum e posibil ca nu a ejaculat în mine, tot timpul s-a controlat,am.fost si la ecograf si am si un hematom destul de mare si mi s-a spus ca sar putea ca atunci cand se elimina hematomul sa-mi elimine si sarcina. mentionez ca hematomul îl aveam si cu 2 săpt.in urma cand am fost la un control si atunci nu se vedea sarcina. mie frică să păstrez sarcina ca sa nu mai pățesc ca dată trecuta sa pierd sarcina din cauza ca nu a fost suficientă sperma.ce imi recomandați sa o păstrez si avortul medicamentos ar fi mai recomandat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

MembruMobileApplacriianc (acum 6 ani)

am uitat sa mentionez ca am luat 3 zile sinupret ca am fost răcită si m-am si făcut cu doclefenac crema pe spate în zona lombara de mai multe ori ca nu stiam de sărcina, poate sa afecteze si astea copilul?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: