La cat timp dupa avort se poate face alt avort daca se poate?

Sarcina Sindromul Edwards
Intrebare postata de santinel cu 14 ani in urma

Buna sunt disperat va rog ajutati-ma..in urma cu 3 sapt iubita mea a facut un avort si acu dupa 3 sapt a facut un test de srcina care a iesit pozitiv....dupa 1 saptamana de la avort am reinceput relatiile sexuale...cat de sigur este testul?mai poate face cineva ceva pt a intrerupe sarcina daca este una?va rog rasp

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (50)

simona (acum 14 ani)

DE metode de protectie ati auzit, nu pot sa cred ca in ziua de azi se mai poate intampla asa ceva si sa reusesti sa o comiti de doua ori la interval de o saptamana.Sunteti total inconstienti. Cand o sa va doriti nu o sa mai puteti avea, nu degeaba zicea cineva pe aici ca au noroc de copii doar cei care nu stiu sa aprecieze viata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

geany_na (acum 14 ani)

"felicitari".....cati ani aveti?.....dupa un avort doar dupa 30-40 zile se pot intretine relatii sexuale,ptr ca in tot timpul asta exista 100% sanse ca ea sa ramana ;in popor se spune ca "se intoarce sarcina" . Si apropo e f grav,uterul unei femei poate suporta un alt avort dupa abia 6 luni.nush ce as putea sa va zic decat sa va adresati unui medic specialist

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cotzofanescu (acum 14 ani)

Sa citam din DEX:

"PREZERVATÍV ~e n. 1) Remediu care servește la preîntâmpinarea unui inconvenient (mai ales a unei boli). 2) Tub mic elastic închis la un capăt, folosit ca mijloc de protecție împotriva bolilor venerice sau ca anticoncepțional. /
Tare va mai place sa va f.. iubiti!

Mai incolo o sa revii pe forum ca sa intrebi ce poti face sa ai si tu copii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria_ioana (acum 14 ani)

men, nice to see you here again ...

zici bine tine-o tot asa .. :))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

livia (acum 14 ani)

Bine mai zice Copaitza

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

chik (acum 14 ani)

mai e ceva..pe langa morala pe care o meritati amandoi...sunteti siguri ca s-a facut avort prima data?am mai auzit cazuri in care a esuat "tentativa" de avort ..chiar la stiri a fost un caz cand o tipa credea ca scapase de sarcina si s-a trezit insarcinata in 6 luni..medicul a recunoscut ca a fost o "greseala"..asa ca mergeti tot la acel medic si vedeti ce s-a intamplat de fapt.in 3 saptamani alta sarcina e totusi...incredibil!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Silvia (acum 14 ani)

Daca ti-ai iubi cu adevarat prietena ai menaja-o/ proteja-o. Cum se poate ca dupa un avort sa faci sex??Probabil avea dureri groaznice si ...alte probleme.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

chik_ (acum 14 ani)

hai sa-l judecam pe el dar ea unde a fost??in primul rand EA trebuia sa fie atenta pt ca e vorba de sanatatea si corpul ei..iar daca avea dureri groaznice nu cred k ar fi stat.deci vina e impartita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

serpente09 (acum 14 ani)

multumesc pt sfaturi in 1 rand primul avort nu am stiut de el ea nu mi-a zis eu nu stiam nimic eu am inceput sa intretin relatii sexuale cu ea dupa 7 zile ce a avut avortul si nu s-a plans de nici o durere,dupa ce mi-a zis nu am vrut sa o cred si mia aratat toate actele !acu sunt disperat ca nu imi doresc copil la 20 de ani si intrebarea asta pe sit nu am pus-o ca sa ma judecati am nevoie de niste sfaturi ........sau niste nr de tel de la niste clinici nu conteaza daca sunt din romania sau din strainatate..va roggg

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marialeea (acum 14 ani)

Doamne, omule, probabil ca de-acum vei avea grija si-ti vei pune nu unul, ci mai multe prezervative unul peste altul (glumesc) ca sa nu se mai intample asemenea pozne... Ati cam "imbulinat-o", ce sa-ti zic, avea dreptate geany_na, s-ar putea sa fiti nevoiti sa pastrati copilul!!!! Oricum, adresati-va cel mai bine unui spital care are si maternitate, nu va jucati cu sanatatea ca o incurcati, un medic de la o maternitate, care a vazut multe la viata lui e in masura sa va spuna daca se mai poate face ceva. Eu una ma cam indoiesc, si chiar daca se poate face ceva consecintele vor fi pe masura. Eu nu te judec, sunteti tineri si cam tembeli, dar pe viitor nu va mai jucati cu lucrurile astea!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sorincelmare (acum 14 ani)

am 32 de ani si impreuna cu sotia incercam sa avem un copil.

In viata asta pe care am trait-o pana acum ,printre oameni, am vazut multi tarani si prastii. Sinecr dupa cum afirmi in ceea ce scrii, vedeti ca la tara mai este loc de tarani ca voi. Si citeste atent, am iceput sa am relatii sexuale de la varsta de 17 ani si nici o partenera nu a facut avort.

Si de ce ne mai miram noi oare ca astia tineri sunt mai educati?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ali (acum 14 ani)

educatia sexuala va lipseste si asta e grav mai tarziu cand va doriti sa aveti un bebe o sa vedeti ce o sa mai regretati. nu stiu ce sa zic dar ea este de vina e incostienta k nu se gandeste la sanatatea ei

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

o mama socata de prostia altora (acum 14 ani)

uluitor!ce chestie ! mi-au ramas ochii beliti pe monitor!deci un avort si la o saptamana o alta sarcina?pai si cum ramane cu repausul de 6 saptamani dupa avort?nici ea si nici el nu sunt normali, pai asta e boala curata. ea poate avea urmari grave pe toata viata+ doua avorturi{doua crime}pt un baiat cu care nici nu va ramane toata viata.el isi va lua palaria si va pleca isr ea va ramane cu ranile sufletesti si fizice... ce crunt..., pai stiti ceva copiiilor? tineti copilul ala si intre timp invatati ca exista foarte multe metode fara sa mai macelariti corpul femeii... bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

o mama socata de prostia altora (acum 14 ani)

si as mai adauga ceva pt tineri: inainte de a face un avort sa intre pe net pe orice site de contraceptie si sa vada filmulete cu procedurile avortului si ceea ce inseamna avortul si dupa aceea sa dea fuguta la un centru de planning sau sa vb cu mama , sau cu orice persoana de incredere cu care sa discute despre contraceptie.Si dupa aia sa va traiti tineretea aia frumoasa ce o meritati.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

serpente09 (acum 14 ani)

GATA LUME ALARMA FALSA!am tarat-o la un ecograf si acolo a iesit adevarul NU E INSARCINATA!oricum pt mine a fost o experienta urata mai ales ca ma mintise k nu mia zis k a facut avort innainte sa intretinem relatii sexuale!si barbatilor tine-ti minte k ce a zis Napoleon despre femei e adevarat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!totusi dak cineva vreodata pateste ce era sa patesc eu sa stiti ca langa Verona-italia este o clinica,,care o sa va rezolve este cam costisitor dar ce sa ii faci "cine nu beleste ochii beleste..."-va dati seama k in 2 zile mam interesat peste tot si am sunat peste tot dak vreodata aveti probleme din astea lasati-mi un msg pe sit'u asta si o sa va dau mai multe detalii!ms tuturor!bafta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

o mama socata de prostia altora (acum 14 ani)

bine ca ati scapat :). dar data viitoare sa ai mai multa grija.traieste-ti tineretea in mod responsabil.bafta mare!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nelu Bals (acum 14 ani)

UN DUS RECE : Sir SERPENTE09, vrem sau nu, mancatul se face ca sa ne hranim, iar imperecherea, ca sa ne reproducem specia.Sex pe post de sport este absoliut imprudent si daunator unui om cu creier , nu numai cu organe sexuale.Daca vrem doar placere fara responsabilitate, si fara consecinte greu de suportat,putem alege un sport bun si consumator de energie:tras la ,,fiare" la sala, cilism, alpinism, inot, jogging, fotbal.Femeile -s cum sunt, dar si noi gresim prin naivitate dobitoceasca.
Hai sa ne maturizam, baiete. Nelu 28 ani, tata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

asara (acum 14 ani)

nustiu...el a glumit dar eu chiar am avut 2 avorturi in 3 luni....au trecut 2 ani,ma simt bine dar nu-mi pot ierta mie ca am ajuns la asa ceva..a fost oribil pu sufletul meu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

linda (acum 13 ani)

si eu ma facut avort la 2 luni distanta de primul pentru ca dupaa vort am facut sex neprotejat in a 19 zi.inconstienti am fost si eu si sotul.ma doare sufletul pentru ce am facut..dar ma consolez cu singurul copil pe care il am..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pysycuzza scumpica (acum 13 ani)

am facut si eu deja un avort,acum dupa un an urmeaza sa il fac pe al doilea pentru ca nu am de ales:((si chiar imi pare rau...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 3