Iminenta de avort

Sarcina
Intrebare postata de nicolae147101506 cu 15 ani in urma

Bine v-am gasit!
Sunt insarcinata in luna 3 si inca din prima luna am sangerari sporadice. La inceput, din sapt. 4-5, au fost mai rare , dar mai abundente, iar acum mai dese, dar aproape nesemnificative. Totusi, nu s-au oprit de tot. Medicul meu ginecolog mi-a recomandat sa stau acasa, sa nu fac efort, ca pot sa pierd copilul. Pana acum, la fiecare eco fatul e bine, evolueaza normal, colul e inchis, nu s-a gasit hematom in interior...nimeni nu stie insa cauza sangerarilor si daca asta va tine tot restul sarcinii, in cazul in care reusesc s-o pastrez...
V-as ruga sa imi spuneti daca a mai avut cineva genul asta de sarcina si daca s-a terminat cu bine. In rest ma simt bine, nu am avut deloc greturi sau alte inconveniente (pana acum cel putin). va pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

constantin5102798 (acum 15 ani)

Da eu am avut asemenea sarcina cu "nabadai"! Am stat mai mult acasa evitand acele indeletniciri casnice care presupun efort fizic(chiar si urcatul si coboratul scarilor la/dela etaj l-am rarit in ac. perioada)Sangerarile s-au slabit in timp ca intensitate pana ce au disparut complet(la mine au fost continue si nu sporadice) Sarcina am dus-o la termen si am nascut natural o fetita sanatoasa de 3,2 Kg (are acum 21 de ani)!!!! Si tu vei reusi !!! cu bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicolae147101506 (acum 15 ani)

Multumesc mult...nimeni nu prea a stiut sa imi spuna nimic clar, daca sunt sanse sau nu sa duc pana la capat sarcina asta "sangeroasa". Acum vad ca de vreo saptamana si jumatate s-a oprit, dar tot nu stau complet relaxata. Acum am emotii pentru amniocenteza pe care urmeaza s-o fac in curand ( am 42 de ani si sunt la prima sarcina).Va pup pe toate si va doresc sarcina usoara,
Tereza

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: