Exista sansa sa se nasca sau nu?

Sarcina
Intrebare postata de miky_miky cu 13 ani in urma

Am pierdut o sarcina la 2 luni,acum sunt insarcinata din nou am mers la medic si mi-a spus ca sunt insarcinata in 11_12 zile si copilul este mort,in aceas zi am mers la alt medic si mi-a sp k sunt in 5 saptamani si copilul nu este in pericol.din cate stiu eu un ecograf vede o sarcina de la 3 saptamani in sus ,nu stiu ce sa fac,va rog ajutati-ma

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (17)

raluca (acum 13 ani)

Mergi la un alt control ginecologic. Ai avut sangerari in perioada asta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miky_miky (acum 13 ani)

Sangerari nu am avut,dar am avut dureri foarte mari de burta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionica (acum 13 ani)

Mergi din nou la un consult ginecologic iar pentru durerile de burta poti lua Nospa de 3 ori pe zi. Sarcina usoara si fara complicatii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Csara (acum 13 ani)

Cauta un medic cu experienta care sa iti faca la un ecograf bun o ecografie intravaginala. Dupa calculele tale, cate saptamani are sarcina? Cand ai avut contactul sexual la care banuiesti ca ai ramas insarcinata?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miky_miky (acum 13 ani)

cred k acum 3 saptamani am ramas insarcinata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

didi (acum 13 ani)

daca ai dureri si scurgeri, s-ar putea sa nu fie prea bine, insa nu face nimic pana cand nu te vede si alt medic. Am trecut si eu prin asa ceva, m-a vazut doar unul, mi-a facut si chiuretajul si imi pare rau cat traiesc ca nu am fost sa ma vada si un al doilea doctor.
Numai bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miky_miky (acum 13 ani)

cu primul copil am mers la 6 doctori si diagnosticul il aveam diferit la fiecare dr in parte ,pana mi s-a spus k am 3 zile maxim si voi muri si eu,abia atunci am renuntat si am acceptat sa fiu chiuretata,imi este frica sa nu patesc si de data asta acelas lucru.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Csara (acum 13 ani)

Miky esti din Bucuresti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miky_miky (acum 13 ani)

nu,sunt din Targoviste

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Csara (acum 13 ani)

MIki, nu mai merge la 7 medici. Eu iti recomand sa te duci la unul singur caruia sa-i pese si de mama si de copil. Daca te interesaza iti pot furniza nr de tel la dlui dr Tutunarul Daniel, de la spitalul Elias - are cabinet particular, poate fi gasit mai usor acolo. Are un ecograf performant si este un medic foarte bun. A ajutat foarte multe femei sa ramana insarcinate si sa duca sarcina pana la capat. Eu sunt destul de selectiva si pretentioasa, n-am ramas usor insarcinata si nici n-am avut o sarcina usoara, a fost cu probleme. Si dr Tutunaru mi-a urmarit sarcina, mi-a dat tratament, m-a sustinut si incurajat tot timpul. Eu il consider un om si medic de exceptie. Decizia iti apartine... Iti spun doar cum a decurs experienta sarcinii la mine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Csara (acum 13 ani)

Am uitat sa-ti spun ca flacaul meu are 2 ani acum si e o minune... Asa iti doresc si tie, din tot sufletul...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miky_miky (acum 13 ani)

sa-ti traiasca sa fie sanatos.da-mi nr domnului dr.multumesc pt ajutor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Csara (acum 13 ani)

Dr. Tutunaru - 0723.999.939 este numarul d-lui dr pe care il poti suna si ii poti explica pe scurt situatia ta. Iti va spune de la telefon cum trebuie sa procedezi. Tel. cab. pt. programare - 0720.099.299, va raspunde dra Ramona, eventual spune-i ca situatia ta este urgenta si doresti sa te programezi cat mai curand la consult, iar adresa cabinetului este C-tin Sandu Aldea, nr. nr. 86 (nu departe de Spitalul Elias si de Biserica Casin sau prima strada pe dreapta dupa Facultatea de Agronomie). Sper sa iti fie de folos si sa te ajute!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vezi toate raspunsurile
didi (acum 13 ani)

nu poti decat sa te rogi lui Dumnezeu caci toate minunile sunt de la El.
Doamne ajuta! sa auzim de bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miky_miky (acum 13 ani)

imi multumesc din toata inima pentru ajutor.sper sa se rezolve.multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Csara (acum 13 ani)

Chiar te rog sa ma tii la curent daca poti...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nikole-hd (acum 13 ani)

Si eu am patit la fel. Am avut la 6 saptamani o sangerare, am fost la un medic (care nu poate fi numit asa) si mi-a spus ca fatul e mort si trebuie sa-mi faca chiuretaj, noroc ca nu am vrut sa accept si am fost si la alt medic care mi-a spus ca sarcina e in pericol dar fatul nu e mort. Cu tratament si repaus la pat am reusit sa nasc un baietel minunat care are acum 2 ani si 4 luni. De multe ori ma uit la el si nu pot sa nu ma gandesc ca un doctor incompetent a vrut sa mi-l ucida. Sfatul meu e sa mergi la un medic cu aparatura performanta, intr-un oras mare daca e nevoie, deoarece copii sunt un dar nepretuit. Sa te ajute Dumnezeu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: