Ciclu dupa nastere

Sarcina
Intrebare postata de codrutac cu 13 ani in urma

Am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva. am nascut de aproape 4 luni, de aproape 2 luni mi-a venit ciclul (sau cel putin asta am crezut ca e) si apoi nu mi-a mai venit deja de o luna si ceva. dupa nastere medicul ginecolog mi-a dat pt protectie cerazette, le iau si acum pt ca nu pot sa raman insarcinata pana peste un an prnteu ca am nascut prin cezariana. medicul mi-a zis ca daca alaptez e posibil sa nu vina regulat, dar se poate sa treaca asa mult timp? am facut si 2 teste la o sapt distanta si au ieist negative. astept raspuns, multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (17)

Iuli (acum 13 ani)

Vorbeste cu ginecologul tau. A propos, el nu are voie sa dea anticonceptionale decat DUPA ANALIZE HORMONALE! Anticonceptionalele se dau de ENDOCRINOLOG. Nu vad de ce nu ti-a pus sterilet.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 10 ani)

am nascut prin cezariana si mi-a venit ciclu dupa 3 saptamani.acum a trecut o luna de la prima menstruatie si nu imi mai vine ciclu.problema e ca nu m-am protejat.am simptomele de dinaintea ciclului,dar nu imi vine.e posibil sa mi se fi dereglat?inca nu am ajuns la ginecolog.ast rasp...pls!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mary (acum 10 ani)

S eu am nascut prin cezariana si mia vnt dupa 6 luni menstruatia dar am avut doat vreo 2 luni acum am 3 luni de cand numi mai vm miam fct programare la ginecolog pt k si eu iau pastile nacrez,, dar nustiu ce se intampla o fi vreo dereglare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

serban alina (acum 10 ani)

Si eu am un bebe de 3 luni si prima menstra a fost la 2 luni dua nastere iar pana acum nu mi-a venit menstra si iau cerazette
M-am protejat chiar si suplimentat mai exact prezervativ,am sa vorbesc cu doctorul daca pana la sfarsitul lunii nu apare menstra.Cel mai bine vorbim cu doctorul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marinela (acum 10 ani)

am nascut acum doua luni si jumatate si ieri in data de 20.02.14,mi-a venit menstruatia si este abundenta si ma doare si burta,este ceva grav sau ce trebuie sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mary (acum 10 ani)

am nascut acum doua luni si jumatate si ieri in data de 20.02.14,mi-a venit menstruatia si este abundenta si ma doare si burta,este ceva grav sau ce trebuie sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrada (acum 10 ani)

buna ziua am si eu o intrebare am nascut akum 7luni prin cezariana am avut ciclu menstrual pana akum iar in a sasea luna nu mi-a venit s-ar putea sa fiu insarcinata.....eu si alaptez?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dia Amariti (acum 10 ani)

Buna! Am nascut in urma cu aproape 7 luni si dupa 3 luni mi-a revenit menstruatia.. Care s-a repetat inca 2 luni la data fixa , a 3-a luna cu cinci zile intarziere si apoi pauza.... e a 11-a zii de intarziere... Nu mai alaptez de la doua luni!!! Va roooog sa va dati cu parerea sau cele care ati mai trecut prin asa ceva lasati un comentariu! Multumesc!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dirjan valentina (acum 9 ani)

Buna ziua.am nascut pe 31 mai,ma tinut ciclu o luna jumatate,dupa 2 sapt mi a venit iar m a tinut 9 zile si acum dupa app 2 sapt mi a venit iar!lamuriti ma si pe mn ce se intampla.m am protejat cu cezarete.ast un rasp urg.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 9 ani)

Buna !am nascut in urma cu 9 luni ,nastere naturala fara cezariana am alaptat inca de la nastere si inca alaptez la cerere dar nu mi-a venit ciclul menstrual pana in momentul de fata!imi poate veni dupa ce termin de tot de alaptat cand intarc???mulrumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alinamita (acum 9 ani)

Buna ziua ... am nascut acum 1 an natural ..Alaptez si acum si menstruatia mi a venit acum 2 luni, pe 13 octombrie, normal ca si inainte sa raman insarcinata. De atunci nu mi a mai venit , am facut 3 teste si mi au iesit negative . E normal sa nu vina regulat inca si pentru faptul ca alaptez inca ? Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

GuestUser (acum 8 ani)

Am nascut acum 2 luni jumate si nu mi -a venit ciclu, e normal?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 7 ani)

Va rog mult sa îmi spuneti de ce nu mia venit ciclul dupa ce am nascut cu cezariana am 3luni si jumate de la nastere va multumesc.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tania (acum 7 ani)

Buna baiatu meu mai are cateva zile si face 6 luni , iar in astea 6 luni nu mi a vnt menstruatia am fost la medicu meu de cabecera si mia zis ca se poate sa imi vn atunci cnd nu mai alaptez sunt singura ?? Ast ras va multumesc

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ios si mark (acum 7 ani)

Eu am doi cezariana am nascut de 3 luni mia venit ciclu de trei ori deja dupa cezarete si alaptez Ii bn oare?

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ios si mark (acum 7 ani)

Eu am doi cezariana am nascut de 3 luni mia venit ciclu de trei ori deja dupa cezarete si alaptez Ii bn oare?

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11633957235 (acum 2 ani)

Buna ziua va rog sa ma ajuta cineva....am luat anticonceptionale de seara si am avut contact de dimineata...pot ramane insarcinata??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: