Celule stem

Sarcina
Intrebare postata de Iulia83115102 cu 15 ani in urma

Am incheiat cu o Banca de sange din cordonul ombilical contract pentru prelevarea si conservarea sangelui din cordonul ombilical la nasterea baietelului meu, pe 19 august 2008 si in urma analizelor am primit raspuns ca in proba s-a constatat prezenta bacteriei Escherichia coli. Nu am inteles exact ce inseamna asta. A fost infectat sangele la prelevare din cauza medicului, sau am avut eu o infectie sau este copilul bolnav? Si ce ma sfatiuti sa fac? Cei de la banca mi-au scris ca sangele nu este descalificat, dar le trebuie aprobarea parintilor pentru a fi pastrat. Chiar nu stiu ce ar fi bine sa fac.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Elena991510 (acum 15 ani)

vb cu un medic de boli contagioase, el te va lamuri si te va sfatui ce analize mai trebuie sa faceti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fabby.n (acum 12 ani)

Cand am recoltat eu celule stem am intrebat mai multe lucruri printre care si ce se intampla in cazul unei probe contaminate... daca alegi sa pastrezi totusi proba o faci pe proprie responsabilitate in sensul ca poti sa o lasi si poate sa se gaseasca o solutie in timp insa nimeni nu garanteaza asta.
Poate chestia asta depinde si de banca la care ai decis sa stochezi.
Mai poti sa citesti despre asta si aici in legatura cu proba si decizia de a o pastra: http://reginamaria.ro/celulestem/2008-04-23-10-09-22
Sper sa iti fie de folos.
Numai bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iuliana (acum 11 ani)

Acelasi lucru am patit si eu.In data de 09.04.2008.am prelevat celule stem de la baietelul meu,dupa care am primit rezultatul ca sa constatat prezenta bacteriei escherechia coli,am sunat la cei de la clinica si mi-au spus ca dureaza 10 ani poate si mai mult ca sa gaseasca tratament ptr singele infestat.Nu am mai primit nicun raspuns de la acea clinica.De unde pot sa stiu eu ca singele nu a fost deja folosit sau ca cei de la clinica m-au mintit?Si de ce nu mi-au spus de aprobarea ca singele sa fie pastrat sau deteroirat?Oricum mie mi se pare ceva dubios.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: