Ajutor! - sarcina cu probleme!!! raspuns medic

Sarcina
Intrebare postata de anna1968 cu 12 ani in urma

Buna ziua,
Am 43 de ani, am o fetita de 5 ani nascuta dupa cca 5 ani de tratamente si proceduri ( inseminari, laparoscopii si altele...) si am urmatoarea problema:

CM - de35-40zile
Ultima CM - 18.01.2012

Pe 01.03.2012 -am facut mai multe teste si au iesit pozitive.
Banuiesc ca, conceptia a avut loc pe 18.02.2012.

Am un gust metalic in gura si in rest nicmi, rau, dureri sau altceva.
Astazi am fost la un ecograf abdominal si rezultatele sut - uter 74-60 si un endometro fibromatos de 12mm.

Mentionez ca mai am trei sarcini pierdute la 7-9 sapt ( oprite in evolutie) in 2003, si doua in 2009.

Iau de pe 01.03.2012 doua utrogestan seara si acid folic ( asa am luat la toate sarcinile la indicatiile medicului de atunci care imi spunea ca la primul test pozitiv sa trec pe utrogestani)

Acum am o usoara sangerare rosie , curata spre roz. si o stare febrila ( ca inaite de CM)

Este posibil sa fie o sarcina normala cu un endometru atat de mic, si sa nu se vada nici macar sacul?

Astept raspunsul di parerile dumneavoastra,

Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

ley (acum 12 ani)

cred ca nu ai de ce sati faci probleme este totul ok

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

orice sangerare aparuta in timpul sarcinii este anormala, si va recomand sa va prezentati la medicul ginecolog .
sarcina trebuie confirmata prin teste specifice de sange (beta HCG seric), o examinare pelvina la medicul ginecolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sarcina.

anna1968 (acum 12 ani)

Va multumesc,

Din pacate era sarcina de 7 sapt. oprita in evolutie.
Totul s-a terminat cu un chiuretaj....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: