Piracetam raspuns medic

Sanatatea mentala
Intrebare postata de graluca92 cu 12 ani in urma

Este bine daca as luat piracetam ptr a invata mai usor si a tine minte mai bine ce invat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

Psih. Preda Antoaneta MPsih. Preda Antoaneta este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Cel mai bine, din punctul meu de vedere ar fi sa intri pe net si sa-ti alegi o tehnica de invatare care ar corespunde materialului de invatat si memoriei tale. Orice adjuvant are si efecte secundare. Sunt convinsa ca vei trece cu brio examenele. Bafta multa si tinem pumnii.

Camelia Preda

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Sanatatea mentala.

Iuli (acum 12 ani)

NU! Nu se ia la varsta ta asa ceva, poate avea efecte secundare grave, nu te juca cu asa ceva, bolile neurologice sunt ingrozitoare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bogdan (acum 10 ani)

spune-mi si mie de unde ai ajuns tu la concluzia ca Piracetamul ar avea efecte secundare grave ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin Radu (acum 12 ani)

Am luat Nootropil, 800 mg de 3 ori pe zi si Lecitina forte 1200 mg, 2 ori pe zi cca 4 saptamani inainte si in timpul sesiunii, nu stiu cat a fost placebo ,cat a fost motivatie cat efect, insa de la Nootropil (Piracetam) pe langa o stare de concentrare mai buna (citeam mult fara sa obosesc) aveam ceva probleme cu somnul adormeam destul de greu in schimb ma trezeam mai devreme si mai odihnit plus vise foarte vii si clare, poate fi si efectul Lecitinei. Piracetamul iti da si o stare usoara de iritabilitate. Mentionez ca iau si multivitamine zilnic. Cred ca la fel de eficient pot fi si doua oua moi dimineata, macar pentru complexul de vitamine. Pana la urma pentru invatat cel mai important ramane efortul sustinut si constant. Legat de ce a scris Iuli mai sus, nu am gasit nicaieri ca Piracetamul ar putea cauza boli neurologice grave, e printre putinele medicamente nootrope eficiente cu adevarat, si printre putinele medicamente cu efecte secundare minore.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriela (acum 12 ani)

As lua si eu lecitina pentru sesiunea de examene dar nu stiu cu cat timp se ia inainte dev a da examenul puteti sa ma sfatuiti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bogdan (acum 11 ani)

Boli neurologice?Imi vine sa rad,iar in strainatate se gaseste ca supliment alimentar...Daca este administrat cu colina chiar nu prea se gasesc efecte negative mai repede le ai de la vitamina C...Sursa? http://en.wikipedia.org/wiki/Piracetam

Parerea mea ca ar trebui de evitat sau interzise in primul rand alimentele steroidizate cu E-uri,care au un risc crescut de dezvoltare a celulei canceroase!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic.Fares (acum 8 ani)

Acest utilizator nu face parte din echipa sfatulmedicului.ro | Pentru invitatie click aici

Buna ziua.Va recomand un remediu natural din plante medicinale Circulatie cerebrala si memorie care contribuie la îmbunătățirea atenției, a concentrării și a capacității de memorare, susţine o stare mentală activă şi echilibrată în caz de suprasolicitare intelectuala.Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lumi (acum 8 ani)

Eu cind iau Piracetam ma doare stomacul si am senzație de greață. Aveti o recomandate?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bogdan (acum 8 ani)

Este o reactie adversa. Citeste prospectul!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tautcristina (acum 8 ani)

Buna eu i am dat la fata mea piracetam richter 400 mg si acuma mi o dat la farmacie piracetam helcor 400mg sunt la fel imi putet spune de ce le schimba

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21527535861 (acum 5 ani)

Ca tot vorbind de Piracetam, are idee cineva care este efectul in timp, eventual ma intereseaza o persoana care a consumat in trecut cum se simte. Multumesc! Oana

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: