Pete rosii

Rujeola si alte boli ale copilariei
Intrebare postata de cristina_l40 cu 13 ani in urma

Buna ziua. am un baietel de 2 luni si de vreo luna are pe pielea capului 2 pete rosii care seamna mai mult cu un vas de sange spart care mi se pare ca s-au intensificat in ultima vreme. am programare la medic luni, dar sunt foarte ingrijorata si m-as bucura daca as afla ce ar putea fi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

elena (acum 13 ani)

Pana luni mai este mult. Daca ti se pare ca este ceva in neregula, cheama mediul acasa, salvarea, ori du-te la spitalul de urgenta din localitate. Sanatate!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

Pare a fi vorba despre un Hemangiom infantil, un neoplasm benign care se dezvolta ,de obicei la nou nascuti, in primele luni de viata. Cu timpul involuiaza ,incepand de la un an,pana la 5-7 ani. Face parte din asa zisele " semne din nastere ".

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nina badescu (acum 10 ani)

buna ziua imi ies pete rotunde rosii pe fata ,maini , picioare acum si in cap petele sant de dimensiuni mici iar in jurul ochilor si sprancenelor apar coji sidefii va rog poate sa imi spuna cineva ce tratament sa folosesc va multumesc NINA /.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 8 ani)

Nu te speria k si eu am 7.copii si am .trecut si eu pe acolo nu pateste nic

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: