Tehnicile de reproducere asistata - ART

Reproducerea umana asistata
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

As dorii sa fac si eu fertilizare in vitro deoarece am virsta de 35 de ani si 6 ani de viata in cuplu.nu stiu unde as putea gasi o clinica sa ma ajute cu aceasta problema dar cu un pret mai mic deoarece unde am intrebat practica sume astronomice.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

marius404 (acum 15 ani)

Fertilizarea in vitro este o procedura costisitoare daca infertilitatea ta este iremediabila. costurile sunt cam de 15000ron. care sunt motivele infertilitatii?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

as dori sa fac si eu fertilizare in vitro unde as putea gasi o clinica sa ma ajute, care au succese mari in asa domeniu si la ce ptet aproximativ poate ajunge asa o fertilizare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

pe mine m-ar inetresa ce riscuri sunt pentru viitoarea mamica dacai se administreaza hormoni injectabili timp de 10 zile, asa ca in cazul procedurii IVF. care sunt riscurile pentru copil, daca va fi normal dezvoltat sub toate aspectele...daca s-au semnalat si esecuri (incomplet dezvolatat, debilitate, etc).Ginecologul ne-a recomandat mie si sotului meu aceasta metoda IVF si vreau sa aflu cat mai multe amanunte.
Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

stie cineva vreo fundatie care ar sprijini costurile unei FIV?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angela60106280 (acum 15 ani)

mar interesa si pe mine o clinica unde nu ar fi asa scump fiv,eu am auzit de ungaria daca stie cineva va rog sa-mi raspundeti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: