Omez timp indelungat

Refluxul gastroesofagian
Intrebare postata de andrei178 cu 15 ani in urma

Am intrebat mai multi gastroenterologi si aici pe forum, dar revin cu o intrebare punctuala: a luat cineva Omez (antiacide) de doua ori pe zi, mai mult de un an? A resimtit careva, intr-adevar, efecte negative pe termen indelungat? Vad ca nu pot renunta la el, nu am putut sa il inlocuiesc, dar am temerea asta ca poate dauna mai mult decat face bine. Un medic mi-a spus ca e chiar cancerigen deoarece anihileaza aciditatea care apara mucoasa de factorii negativi...Deci,nu m-a lamurit nici un specialist, apelez asadar la experienta voastra personala. Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Dorina6899908 (acum 15 ani)

Ai primit mesajul privat?????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei178 (acum 15 ani)

Bineinteles ca nu:)). Multumesc pentru grija ta de fiecare data! Stiu ca par sacaitoare cu Omezu asta, dar chiar trebuie sa iau o decizie si nu am repere obiective...Pe curand!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dorina6899908 (acum 15 ani)

Daca nu ai primit mesajul nu-i nimic si asa sfatul meu era prea costisitor...de durata si nici nu-ti pot oferi o garantie,ff.multe sunt pe incercate, la unii au efect, la altii nu. As putea sa te sfatuiesc sa reduci doza, la o singura capsula, de 20 mg.,dimineata, pe stomacul gol. Pa!! si multa sanatate!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gedeme (acum 10 ani)

dorina ,am vazut msg tau acum.ai vreo propunere naturista pt hipersecretie gastrica si reflux gastroesofagian?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

B.3 (acum 15 ani)

n-am luat un an....mai putin si cand mi-am facut analizele mi s-a descoperit leucopenie(scaderea leucocitelor).nu e sigur ca omezul a determinat asta dar medicul meu de familie parea absolut convis ca el e cauza.nu l-am mai luat de atunci decat sporadic..insa propolisul am auzit ca face minuni pt stomac,plamani,etc..ar trebui sa incerci!multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tranca mariana (acum 10 ani)

-cred ca nurespecti regimul igieno-dietetic .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: