Ejacularea precoce. raspuns medic

Psihologia cuplului
Intrebare postata de MembruMobileApp1496124319 cu 6 ani in urma

Buna ziua. Am si eu o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv. De ceva timp ejaculez foarte rapid(5-6 min) si apoi nu mai vine al doilea numar. Am inceput sa nu ii mai propun sotiei sa intretinem relatii de teama unui nou rateu. Imi este teama ca sa nu mi se destrame casnicia datorita unei astfel de probleme. Am pus pe seama oboselii,stresului dar nu prea cred sa fie de la asta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

psih.Bogdan Pîrtoacă Mpsih.Bogdan Pîrtoacă este un medic autorizat SFM (acum 6 ani)

Bună ziua! Vă înțeleg îngrijorarea în legătură cu activitatea dumneavoastră sexuală., însă este posibil ca tocmai aceasta să fie cauza problemelor cu care vă confruntați. Una dintre cauzele anxietății sexuale de performanță este tocmai tema persoanei că nu va reuși să susțină un act sexual care să satisfacă partenerul sau teama de ejaculare precoce.
Cel mai probabil cauza este de natură psihologică dar vă recomand să mergeți la medicul specialist pentru a înlătura orice suspiciune legate de posibile probleme medicale.
O dată ce ați eliminat orice cauză organică căutați un psiholog specializat în psihoterapii cognitive și comportamentale pentru o intervenție eficientă, de scurtă durată. Este posibil să vă fie greu la început să abordați astfel de subiect cu o persoană pe care nu o cunoașteți, dar merită să faceți acest efort pentru soluționarea problemei cu care vă confruntați.

Psihoterapie cognitiv-comportamentală

Disponibil pentru psihoterapie online.

Telefon: 0726328907
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Psihologia cuplului.

MembruMobileApp1496124319 (acum 6 ani)

Pentru a-mi rezolva aceasta problema nu imi este absolut deloc greu sa discut despre ea cu cineva specializat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: