Infectie persistenta e-coli

Infectii urinare
Intrebare postata de adina elena135241 cu 11 ani in urma

Ca sa fiu cat mai scurta, am o infectie urinara cu e-coli de cel putin un an, aproape 2 chiar de care nu reusesc sa scap. Doctorii imi dau antibiotice o data pe luna care ma fac sa ma simt mai bine dar de indata ce le opresc incep sa am simptome din ce in ce mai puternice pana cand ajung sa ma trezesc de cateva ori pe noapte sa urinez 2 picaturi, cu ustorimi groaznice si cateodata sange. Si de acolo incept din nou. Alt test, alt raspuns positiv alte 5 zile de antibiotic , acelasi lucru se intampla. Mi-am facut toate testele, inclusiv cistoscopie, nu am nimic la rinichi si nici o alta boala transmisa ginecologic. Am doar o infectie cu e-coli de care nu scap.

Am citit pe net ca bacteria e mai putin resistenta la cefoperoza/sulbactam.Dar ce inseamna asta?Cine face asa ceva?Va rog dati-mi un sfat daca stiti vreun loc sau medic care fac tratament de genul cefoperoza/sulbactam

Multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Gandire gresita = tratament gresit (acum 11 ani)

Microbii nu sunt deloc cauza bolii asa cum crede medicina, ci doar urmarea ei. Daca este o staza sau inflamatie microbii apar asa cum apar si intr-o apa statuta. Trebuie eliminata staza sau inflamatia si microbii dispare de la sine. Nu-i de mirare ca nu te vindeca nimeni caci cu metode gresite nu se poate vindeca. In plus antibioticele luate distrug sistemul imunitar si produci microbi si mai patogeni.
Daca vrei sa te vindeci TREBUIE sa schimbi medicina si sa lasi toate aceste toxine chimice.
Mergi la un medic homeopat sau scrie-mi un email la ***@yahoo.com

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alida stefanescu (acum 8 ani)

de cinci ani ma confrunt cu bacteria e coli si in ciuda tratementului repetat cu atibiotice nu se vede nici-o imbunatatire.Sant disperata ,sfatuiti-ma ce-as mai putea face.? va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nelu Marginean (acum 10 ani)

Mananci zilnic fructele de MERISOR, au un rezultat remarcabil impotriva E. coli (le gasesti la plafar)

Macerat rece (tii 8 ore amestecul in apa in vas de portelan sau sticla, de seara pana dimineata) si amesteci apa obtinuta prin macerare (scortisoara, cimbru, salcie alba, anason, cretusca) cu infuzia fierbinte din reteta. Ceaiul se bea cald fara indulcitori, eventual pui lemn dulce achizitionat de la plafar in macerat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iulian (acum 9 ani)

Buna ziua.A incercat cineva tratamentul cu D-Mannose si Asparagus?Am citit in mai multe locuri pe internet ca este foarte bun.Va multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DP (acum 3 ani)

Buna ziua, ati reusit sa scapati de infectiile urinare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: