Cum sa scap de micoza la picior

Infectii ale pielii
Intrebare postata de amerie cu 12 ani in urma

Buna ziua,
De vreo 2 ani am o micoza la picior si nu pot sa scap de ea, mi-a aparut intai la 1 deget si ma manca foarte tare, ma scarpinam pana imi crapa pielea, acum mi se ingroasa pielea si imi cade, se cojeste un strat de piele gros si tare, si unghiile picioarelor mi s-au intarit, si s-au inconvoiat, nici nu prea pot sa le mai tai bn. Va rog sa imi spuneti ce sa folosesc sa scap de aceasta micoza

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (16)

Carpe Diem (acum 12 ani)

In farmacii acum se gasesc o multime de produse destinate micozelor, cele recomandate si eficace in tratarea ciupercii piciorului precum Lamisil sunt destul de scumpe, mai sunt produsele la care se face de putin timp reclama si la TV, ele se elibereaza fara prescriptie medicala. Insa cel mai eficient ar fi sa mergeti la un medic dermatolog care sa va identifice tipul micozei care va afecteaza si astfel sa va prescrie tratamentul corect, altfel veti incerca mai multe creme si solutii recomandate de farmacist insa sa nu fie cele necesar si atunci aruncati cu bani si timp pana nimeriti produsul care sa va vindece.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

moustasche (acum 11 ani)

Nidoflor crema si se rezolva in cateva zile;bineinteles si dupa disparitie se trateaza zona afectata cel putin inca o saptamana si igiena,igiena,igiena.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nelu (acum 10 ani)

Pff..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fany (acum 10 ani)

POTI STII ! AUZI SI LA ALA...NIDOFLOR ! SARACUL...ALA ESTE TRATAMENTUL LUI IN TOATE !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

viorica (acum 10 ani)

cu exoderil crema sau picaturi sau sa incerci cu bicarbonat de sodiu adica picioarele le scufunzi in apa calda si bicarbonat de sodiu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

samy (acum 10 ani)

am dat cu exoderil si o porcarie de praf ce mia recomandat o farmacista si mai rau mi se faceX(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lutye (acum 10 ani)

Taie piciorul,mai bine!:)))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lutye (acum 10 ani)

Taie piciorul,mai bine!:)))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vyo (acum 10 ani)

draga,lutye ti se pare amuzant

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sttela (acum 10 ani)

Am fost la medic si mi-a dat tratament pe 3 luni ORUNGAL pastile si nu mi-a trecut a mai aperut la o unghie, am folosit exoderil, unguent canespor si degeaba, mergem la medic sa dam bani nu sa ne trateze. Pastilele care mi-au fost recomandate au fost bune doar ptr. reactii adverse, picioare umflate, greata, ciclu intarziat, etc .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

do (acum 9 ani)

Si mie mi-a dat orungal. Incredibin, dupa 3 zile am intrerup. Eram o leguma umblatoare, toate greturile si durerile de stomac s-au adunat la mine. Iar dupa 3 sapt pauza am luat o luna terbinafina 1/zi. Acum dupa.vreo 2 luni vad imbunatatiri. Seara dat cu Kitonail dimineata exoderil

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sutu petru (acum 10 ani)

Buna ziua. Din cauza proastei circulatii a sangelui in partea priferica la piciorul drept am facut operatie BayPass si unghia de la degetul mare sa desprins de patul degetului ma doare numai daca ma incalt cu pantofii.M-am tratat cuBetamina .Ce trebue sa fac mai departe ca sa pot umbla .Stau in casa de doua luni dupa opratie.Va multumesc anticipat si va doresc sarbatori fericite.Adresa mea este [email protected]. Astept un rapuns urgent daca se poate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca (acum 9 ani)

Buna,sotul meu avea de cativa ani o ciuperca intre degetele de la picioare,pielea alba ,cateodata ajungea spre culoarea verde, si nu avea mancarime deloc. Dupa multa documentatie despre aceasta boala a inceput sa folosesc cateva produse naturale pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation. Asa ca in fiecare zi dimineata si seara folosea o pudra naturala pentru picioare cu arbore de ceai, crema antiseptica si o sticluta de ulei. Seara in general facea baie la picioare cu un sapun organic tot pe baza ulei din arbore ceai. Crema antiseptica o amesteca cu 2-4 picaturi uleiul si se dadea pe picioare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

liliana (acum 8 ani)

folositi cu incredere ulei de argan - uz extern

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mimi (acum 8 ani)

luati o aloe care e de minim 3 ani si ungeti unghia dupa de ati pilit bine unghia si aplicati gelul de aloe zilnic de 2 ori.asa o tratez pe o batranica
care are micoza la unghiile de la picioare de 3 ani. in 2 luni de aplicatii .
a folosit inainte fel si fel de unguente geluri de la farmacie si nu a avut nici un rezultat. acum vad cum creste unghia sanatoasa.
incercati si dvs. mult succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21637688128 (acum 3 saptamani)

Bună ziua. Am avut ceva similar, am încercat mult timp să scap de problemă, dar singurul lucru care s-a dovedit a fi cu adevărat eficient a fost Demyxil. Este sub formă de cremă, care trebuie aplicată pe zona curată și uscată, și nu necesită clătire. Datorită acestui produs, am reușit să îmbunătățesc considerabil starea pielii mele de pe picioare și să scap de micozis.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: