Un sfat va rog raspuns medic

Homeopatia
Intrebare postata de mimina cu 13 ani in urma

Buna ziua poate fi "gelsemium" in tratamentul anxietatii si atacutilorde panica. va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (16)

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cacovean Adrian MDr. Cacovean Adrian este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Gelsemium poate fi bun daca va potriviti cu celelalte caracteristici ale gelsemium, altfel este chiar apa chioara. Exista vreo cateva sute de remedii homeopate care vindeca anxietatea si atacurile de panica. Remediul care va vindeca de atacurile de panica, va va vindeca si de multe alte suparari si homeopatia vindeca omul, odata cu bolile.

dr.Cacovean Adrian
Medic Primar Chirurgie Cardiovasculara
Doctor in Stiinte Medicale
Competenta ecografia Doppler vasculara
Competenta mezoterapie, terapia durerii si medicina estetica biologica
Competenta medicina reglarii fiziologice
http://www.dr-cacovean-adrian.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Homeopatia.

mimina (acum 13 ani)

multumesc pentru raspuns dar exista ceva mai bun decat gelsemium sunt disperat am 27 de ani am fost pe la o gramada deneurologi ,pshihiatri si psihoterapeuti dar degeaba sfar de atcuri de panica,anxietate ,frica etc imi tremura mainile uneori tot corpul si in afara momentelor de panica anxietate etc. va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cacovean Adrian MDr. Cacovean Adrian este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

pai cine v-a spus de gelsemium?

dr.Cacovean Adrian
Medic Primar Chirurgie Cardiovasculara
Doctor in Stiinte Medicale
Competenta ecografia Doppler vasculara
Competenta mezoterapie, terapia durerii si medicina estetica biologica
Competenta medicina reglarii fiziologice
http://www.dr-cacovean-adrian.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cacovean Adrian MDr. Cacovean Adrian este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

In homeopatie nu exista mai bun. Ori iei remediul potrivit, ori iei apa de ploaie.

dr.Cacovean Adrian
Medic Primar Chirurgie Cardiovasculara
Doctor in Stiinte Medicale
Competenta ecografia Doppler vasculara
Competenta mezoterapie, terapia durerii si medicina estetica biologica
Competenta medicina reglarii fiziologice
http://www.dr-cacovean-adrian.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mimina (acum 13 ani)

deci cel mai indicat este sa merg la un medic homeopat pentru a-mi stabili tratamentul potrivit va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cacovean Adrian MDr. Cacovean Adrian este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Exact si succes sa va nimereasca remediul. Sunteti tanar si daca va nimereste remediul, o sa va schimbe soarta si anxietatea si tremuraturile vor ramane amintire despre care veti povesti oamenilor si le veti fi sprijin cand vor avea probleme de genul acesta.
Succes inca o data si sa va nimeriti homeopatul care va simte si va gaseste ce va trebuie.
Numai bine.

dr.Cacovean Adrian
Medic Primar Chirurgie Cardiovasculara
Doctor in Stiinte Medicale
Competenta ecografia Doppler vasculara
Competenta mezoterapie, terapia durerii si medicina estetica biologica
Competenta medicina reglarii fiziologice
http://www.dr-cacovean-adrian.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mimina (acum 13 ani)

multumesc di inima multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cacovean Adrian MDr. Cacovean Adrian este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

sa ne spuneti ce mai faceti din cand in cand, imi asum cele spuse si recomandarile si daca nu aveti succes, va preiau integral fara nici o taxa. Dar sunt sigur ca o sa gasiti un homeopat bun si o sa va faceti bine.

dr.Cacovean Adrian
Medic Primar Chirurgie Cardiovasculara
Doctor in Stiinte Medicale
Competenta ecografia Doppler vasculara
Competenta mezoterapie, terapia durerii si medicina estetica biologica
Competenta medicina reglarii fiziologice
http://www.dr-cacovean-adrian.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mimina (acum 13 ani)

va sunt foarte recunoscator si as vrea sa spun ca si eu m-am nascut in sibiu am locuit 14 ani acolo si momentan locuiesc in pascani iasi. as putea spune ca si aceasta schimbare de domociliu a avut un rol important in accentuarea bolii. inca odata mii de multumiri

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mimina (acum 13 ani)

buna seara domnu dr. cacovean .Am urmat sfatul dumneavoastra si am fost la un homeopat.vreau sa va spun ca mi-a luat la purificat viata de cand ma-am nascut si pana in prezent.dupa o ora si ceva de discutii intrun final mia facut o schema de tratament compusa din:staphisagria,rush-tox,lachesis in primele 14 zile si dupa aceea sa continui cu gelsenium. asa pentru inceput sunt multumit. cu respect gaby pascani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cacovean Adrian MDr. Cacovean Adrian este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Va doresc numai bine si sa iesiti din sistem cu ajutorul homeopatiei.
Va tineti de medicul homeopat si veti fi pazit de multe necazuri.

dr.Cacovean Adrian
Medic Primar Chirurgie Cardiovasculara
Doctor in Stiinte Medicale
Competenta ecografia Doppler vasculara
Competenta mezoterapie, terapia durerii si medicina estetica biologica
Competenta medicina reglarii fiziologice
http://www.dr-cacovean-adrian.ro/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina (acum 13 ani)

Dr. Doina Pavlovschi, Buzau (are mai mare experienta cu boli pshice !) Am gasit acest nume in comentariul unui medic pe site-ul Sfatul Medicului. Am dat cautare pe Google si se confirma competenta acestei d-ne dr in probleme legate de psihic. Lista data la un comentariu similar cu al tau este

Cateva recomandari de medici homeopati care practica homeopatia clasica:
Dr. Silvia Nedelcu - Bucuresti
Dr. Ileana Randasu,- Bucuresti
Dr. Pavel Chirila - Bucuresti
Dr. Doina Pavlovschi, Buzau (are mai mare experienta cu boli pshice !)
Dr. Ioan Dumitrescu - Bucuresti
Dr. Jurj Gheorghe - Timisoara
Dr. Sandaran - Timisoara
Dr. Raceanu - Iasi
Cred ca sunt multi alti doctori homeopati buni.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iulia (acum 13 ani)

dr PAVLOVSCHI TRATEAZA HEP C?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lena (acum 10 ani)

Stimate d-le dr. Dumitrescu,
Sufar de hernie de disc si chisturi cu lichid cefalorahidian.Dr.Exergian mi-a recomandat, ca inainte de operatie, sa incerc un tratament de medicina alternativa : homeopatie , acupunctura.
Va rog sa aveti amabilitatea sa-mi raspundeti daca puteti sa-mi tratati cu reusita boala mea.
Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21598362859 (acum 3 ani)

Cine imi poate da un nr de telefon al dnei dr Pavlovschi de la Buzau?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: