Medici homeopati Galati

Homeopatia
Intrebare postata de Qata cu 13 ani in urma

Citind acest forum am aflat ca Sindromul Wilscon se poate trata si prin remediile homeopate. Referitor la sfatul dr ionescu, eu una nu cred ca pot sa ascund faptul ca fratele meu are un diagnostic stabilit pentru ca urmeaza tratamentul cu cuprenil pt ca ar fi cel putin ciudat sa nu spun. Va rog sa-mi recomandati un doctor homeopat bun care sa nu se sperie de numele bolii, daca e cineva din Galati cu atat mai bine, altfel va las pe dvs sa hotarati numai sa nu faca parte din categoria celor care nu au auzit de aceasta boala (am intalnit un astfel de doctor, homeopat chiar care imi luase orice speranta ca se poate face ceva).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

alex (acum 13 ani)

Nu se trateaza homeopat, dar puteti incerca. In afara de bani, nu pierdeti nimic (sper). Ah si "dr. ionescu" nu e de fapt medic. Succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

In Galati nu cred ca exista vreun medic homeopat care practica homeopatia clasica, adevarata.
Trebuie sa mergeti la Bucuresti, la Buzau sau la Iasi:

Cateva referinte:
Dr. Silvia Nedelcu - Bucuresti
Dr. Ileana Randasu,- Bucuresti
Dr. Doina Pavlovschi, Buzau
Dr. Receanu Adrian - Iasi

In plus aceasta boala este atat de rara ca nu gasiti multi medici care sa stie de ea si nici
nu trebuie sa stie de ea caci se poate citi in 3 minute despre ce este vorba.
In homeopatie numelele alopate ale bolilor nu au nici cea mai mica insemnatate, caci remediile se prescriu EXCLUSIV dupa simptomele pe care le relatati si alte lucruri care privesc caracterul, personalitatea, preferintele pacientului. Daca ii spuneti la un medic homeopat ca aveti o anumita
boala il ajuta numai ca sa stie in mare simptomele pe care le aveti sau ce priveste afectiunea in mare,
insa la prescrierea remediului numele nu ajuta si medicul trebuie sa intrebe foarte detaliat despre simptome.

Homeopatia nu functioneaza dupa prejudecatile altora si este bine ca este asa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr Grajdeanu Carmen (acum 12 ani)

https://sites.google.com/site/homeopatiedrcarmengrajdeanu/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriela Theuri (acum 9 ani)

O recomand pe doamna doctor Goarza Ecaterina. Are cabinetul in micro 17 pe str Oltului la bl.11.
Tel 0236464645 sau mob 0745616911. Acest medic îmi tratează cu succes nepotul in vârstă de 9 ani acum, de astm, de aproximativ 6 ani. In toți acești ani nu a mai fost vreodată nevoie sa ia vreun antibiotic. O recomand cu căldură caci este o persoana foarte calificata care are rezultate excepționale chiar si in cazul tratării diferitelor formă de cancer in diferite statii( unele chiar metastazice si fara mari speranțe). Este un medic care tratează oameni din toată tara si chiar din străinătate. Va doresc succes si multa sănătate si ajutor sa va dea Dumnezeu caci sănătatea este este bunul nostru cel mai de preț.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Petru (acum 9 ani)

Stie sa trateze si dermatita seboreica? Ati auzit cumva si despre asta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Simina (acum 9 ani)

Buna ziua,
As dori sa-mi spuna cineva daca exisata un tratament pentru stagnarea poliarteitei reumatoidale.
De un timp au inceput sa mi se igroase incheieturile degetelor de la maiini.
Exista un remediu pt. aceasta manifestare?
Sau poate stie cineva un medic specialist, renumit, in poliartrita reumatoidala, in Galati, Braila?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11564230445 (acum 4 ani)

Bună ziua! Ma numesc Adrian si sunt din Galați! Va rog să-mi ziceți daca depresia se poate trata cu medicamente homeopate! Vă mulțumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: