Emfizem Pulmonar

Homeopatia Emfizem pulmonar Preventia bolii pneumococice
Intrebare postata de Aloha21 cu 10 ani in urma

Am derulat""Alege o categorie"" si n-am vazut ceva care sa se apropie de problema mea.
Am aceasta boala teribila din 2011,Octombrie.L aexternare,medicul m-a avertizat ca,va trebui sa iau in permanenta medicamente.Asa am facut si voi face,dar nu pare sa aiba reultate bune macar,nu foarte bune.Am luat Teotard si Sybicort(un inhalator).As vrea sa stiu cine are asa ceva,boala adica si daca a avut alt tratament cu rezultate mai bune sau si mai bine ar fi un tratament naturist.
Multumesc Mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Dr. Roxana Ionescu MDr. Roxana Ionescu este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Buna ziua, cunosc pe cineva cu acest diagnostic si i s-a ameliorat afectiunea cu apa de argint coloidala si tribulus terestris.
Multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Homeopatia.

Bogdan (acum 10 ani)

Buna ziua.
Am fost operat de pneumotorax spontan bilateral la varsta de 21 de ani. A doua interventie fiind la distanta de 6 luni fata de prima. Initial doctorii au incercat cu tuburi sa ajute plamanul sa revina la perete dar nu au reusit si atunci s-au gandit sa imi faca un coputer tomograf sa vada exact ce am. In urma investigatiei au gasit bule de emfizem pulmonar. M-au operat, au indepartat bulele si mi-au zis sa ma feresc de fum si alte chestii nocive. Au trecut 6 ani de atunci si ma simt din ce in ce mai rau. Au aparut complicatii la inima si tind sa cred ca nu voi prinde 35 de ani. Nu mi-a zis nimeni exact la vremea respectiva daca am emfizem sau nu, dar din moment ce am bule de emfizem... In fine.
Ideea este ca peste tot pe unde am citit despre boala asta, nu scriu de vindecare, doar de idei pentru a te tarai cu ea. Singura solutie ar fi transplantul, cica.
Acum doamna Dr. Roxana Ionescu vine si spune ca amelioreaza afectiunea cu tribulus si apa de argint. Va rog din suflet sa imi explicati daca un stimulator a secretiei de testosteron si apa de argint poate sa amelioreze si de ce. As fi in stare sa incerc orice atata timp cat acel orice are argumente solide.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

oana (acum 10 ani)

sufar de bronhopneumopatie obstructiva cronica,iau aceleasi medicamente,adica teotard si simbycort,insa de 2 saptamani mananc de 3 ori pe zi broccolli in stare cruda ,fiert nu are efect,deci 3 cicurasi pe zi ii mesteci,se spune ca vindeca boala asta de care suferim.intra pe google si citeste despre miraculosul broccolli,multa sanatate!!!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Emilio (acum 9 ani)

Buna , Oana ! Nu stiu daca vei mai intra pe aici. mi se pare interesant ceea ce ai scris despre brocolli. As fi vrut sa stiu daca dupa aceste 10 luni a dat rezultate. Am aceeasi boala. Sper sa mai intri si sa vezi mesajul meu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina M (acum 2 luni)

Hei...cum e cu brocoli? Au trecut câțiva ani buni...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ion tudora (acum 9 ani)

In urma cu 4 luni am fost diagnosticat cu emfizem pulmonar bilateral si bronsiectazii bilaterale , desi toate functiile pulmonare sant normale exceptand VR=3,38 , I =152,8% ,cu toate astea mi s-a dat spirva .In paralel am mers la un medic de la Hofigal care mi-a prescris 3 feluri de gemoderivate si cateva produse uzuale pentru intarirea imunitatii organismului cat si pentru flexibilizarea tesuturilor pulmanare si cu efect bronhodilatator .M-ar fi interesat daca aceasta boala poate macar sa fie stagnata pentru ca vindecare pentru ea nu exista .Exceptand produsele descrise mai inainte am facut vaccinul pneumococi si antigripal si in rest ceaiuri ; turita, patlagina ,busuioc si alte plante care au cat de cat legatura cu acest diagnostic .Deocamdata ac***a in vedere perspectivele am cazut psihic . M-ar fi interesat parerea celor care au o experienta cat mai indelungata in privinta acestui diagnostic , poate mi-ar fi de folos .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dan stupinean (acum 10 luni)

Bunaziua oare sunteti mai bine si eu am fost diagnosticat.ms

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dan stupinean (acum 10 luni)

Oare cum sunteti cu sanatatea si eu am fost diagnosticat cu aceasta boala recent si sunt deprimat si nu stiu pe unde sa o iau.am 45 ani si doi copilasi si ma gandesc daca o sa i vad mari.astept un raspuns de la dv. Sa vad cum va simtiti multumesc. [email protected] acesta e meil.meu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionut (acum 9 luni)

Eu m-am operat acum 7 ani de pneumotorax spontan la operatie mi-a găsit bule de emfizem a curățat locul respectiv și atât cale de vindecare nu este decât transplantul pulmonar

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ema (acum o luna)

Buna ziua! Băiețelul meu in varsta de 5 ani a fost diagnosticat cu emfizem pulmonar in urma pneumoniilor dese , are si paralizie cerebrală si probabil pneumonia a venit si de la microaspiratii. Cum as putea gestiona cel mai bine boala asta, ce ajuta? Nu ni s-a dat niciun tratament pentru ca nu are simptome in afara de respiratie șuierătoare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: