Masaj anticelulitic

Frumusete si intretinere
Intrebare postata de cristina179112741 cu 15 ani in urma

Vreau sa incep si eu sa mi fac masaj anticelulitic...cam dupa cate sedinte de vede rezultatul...si dupa aceaa celulita in cat timp mai apare???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

alin92123766 (acum 15 ani)

rezultatul se vede dupa 4-5 sedinte in functie de cum reactioneaza la stimuli si organismul insa este foarte important ca odata cu masajul sa sustii si cateva exercitii usoare de contractare a musculaturii si de evitare a formarii celulitei la loc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona166117244 (acum 15 ani)

Buna Silvia,
Prietena mea care se ocupa cu masaj anticelulitic si reflexoterapie, mi-a spus ca impotriva celulitei ai nevoie de 10 sedinte consecutive. In plus, poti folosicreme pe baza de cafea sau alge, care dau rezultate bune.
Numai bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marius208111671 (acum 15 ani)

Celulita este un semnal de alarma ca sunt dereglari metabolice in organism, ea trebuie tratata cu toata seriozitatea si din interior si din exterior: pe interior tablete care ajuta la eliminarea tesutului adipos+ 2,5 l apa/zi si multe fructe si legume crude, la exterior creme bune anticelulitice (intai o crema de gomaj, apoi cea anticelulitica propriu-zisa)bineinteles ajutate cu masaj si miscare.
Si niciodata nu se rezolva definitiv - in permanenta trebuie un regim de viata echilibrat, daca vrem sa aratam bine. Daca trecem iar la sedentarism, fast-food, sosuri...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eva31791 (acum 10 ani)

Pastile pentru celulita -
http://track.cellinea.ro/product/Cellinea/?uid=2484&sid=651&pid=122&bid=adc***aec

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

diana_elena (acum 14 ani)

buna fetelor.
sunt de accord cu cea ce a spus marius208. celulita este o boala care poate ajunge in stadii avansate. apare datorita vietii pe care o ducem: alimentatie necorespunzatoare, retentiei de apa , toxinele din organism etc. se poate trata prin masaj anticelulitic,drenaj limfatic , dar niciodata definiv daca nu schimbam regimul de viata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

catalina (acum 13 ani)

10 sedinte de masaj eu am facut la o clienta si a functionat si celulita nu a mai aparut ca mai folseste si ia crema pe baza de ardei uite.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ivona - Masaj Profesional Constanta (acum 12 ani)

Masaj de relaxare, anticelulitic, de intretinere, antistres, drenaj limfatic, reflexoterapie, masaj facial si masaj pentru picioare obosite. Chi Nei Tsang. Aromoterapie si meloterapie. Sedinta de masaj se realizeaza pe o masa profesionala de masaj, cu uleiuri 100% naturale. Non-senzual si non-sexual (adica exclus masaj erotic sau alte derivate).

Persoana de contact: Ivona
Numar de telefon: 0723 024 747 ; 0341 443 088
Id de Y.messenger: cta.masajprofesional

Program
Luni - Vineri : 11:00 - 20:00
Sambata : 11:00 - 14:00
Programarea se face cu 1h jumate - 2 inainte, telefonic sau pe messenger.

Prima sedinta de masaj de 30 minute cu doar 10 lei! (la alegere: masaj de relaxare, masaj anticelulitic, masajul picioarelor obosite) Profita acum!

Vina caldura! Vremea ptr fuste scurte, dar mai ales picioare frumoase! Scapa de celulita prin activitati fizice, dieta echilbrata si mai ales MASAJ! Fa-ti un abonament de 10 sedinte (40min/sed) cu 350 lei valabil 40 zile. Mai adu-ti o prietena, convinge-o sa-si faca abonament si beneficiati amandoua de reducere. In loc de 350 lei abonamentul, platiti 325 lei fiecare. Daca vii cu 2 prietene, atunci veti plati 310 lei fiecare.
http://ctamasajprofesional.blogspot.com

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicu (acum 12 ani)

un masaj anticelulitic carect daca faci lymphatic drainage 1-2 masaje pe saptamana depinde cat esti de voluminoasa poti scapa in 1-2 ani ca apoi sa faci un masaj de intretinere , celulita nu va mai reveni daca ai o alimentatie in bunul simt al cuvantului
incearca si te vei convinge ca am spus adevarul,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: