Acnee la adolescenti

Frumusete si intretinere
Intrebare postata de angy2273 cu 14 ani in urma

Scuze.vroiam sa spun antibioticul Minocin 100 mg

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

elena (acum 14 ani)

MINOCIN (Minocycline clorhidrat)
Minocin Informaţii

Minocin cuprinde principalele ingredient activ numit minocycline clorhidrat. Minocin aparţine grupului tetraciclină, care este folosit pentru tratarea infecţiilor cauzate de bacterii. Minocin lucrări de interfereze cu capacitatea de bacterii pentru a produce proteine, care este foarte esenţială pentru creşterea economică şi creşterea numărului de numere de bacterii. Minocin opreşte răspândirii infecţiei, iar restul de bacterii sunt ucişi de către sistemul imunitar sau eventual mor.
Minocin Indicatii

Minocin este indicat pentru tratamentul diferitelor infecţii provocate de bacterii, cum ar fi:
# Acnee vulgaris
# Bronşită
# Infecţii oculare
# Gonoreea
# Infecţii ale urechilor, nasului sau a gâtului
# Infecţii ale tractului urinar
# Inflamaţia prostatei glandei din cauza infecţiei cu
# Inflamare a uretrei cauza infecţiei
# Pelvian boală inflamatorie
# Pneumonie
# Prevenirea infecţiilor în urma intervenţiei chirurgicale
# Pielea sau infecţii ale ţesutului moale

Medicul dumneavoastră vă poate prescrie Minocin în alte scopuri decât cele enumerate în prezentul ghid de medicaţie.
Minocin Avertismente

Înainte de a lua Minocin-i spuneţi medicului dumneavoastră dacă aveţi:
# Anormală slăbiciune musculară
# Scăderea funcţiei hepatice
# Pe termen lung, inflamaţii ale pielii şi unele organe interne
# lupusul eritematos sistemic
# Oamenii care iau medicamente care pot avea reacţii adverse asupra ficatului
# Severă a scăzut funcţiei renale
# Rinichi eşec

Nu luaţi Minocin dacă sunteţi alergic la ingredientul activ sau la oricare din ingredientele inactive. Dacă aveţi o alergie la Minocin, întrerupeţi administrarea Minocin imediat şi-i spuneţi medicului dumneavoastră despre acest lucru.

Minocin nu ar trebui să fie utilizat în timpul sarcinii, astfel cum s-ar putea prezenta un pericol pentru copilul nenăscut. Cereţi sfatul medicului.

Minocin este cunoscută pentru a trece în cantităţi mici în laptele matern. Precauţie trebuie să fie utilizat în acelaşi timp, ţinând Minocin dacă alăptează un copil. Discutaţi cu medicul dumneavoastră pentru mai multe informaţii despre Minocin şi care alăptează un copil.

Siguranţa Minocin la copii nu a fost stabilit.
Minocin de admisie Orientări

Evitaţi să luaţi Minocin doar înainte de a merge la culcare. Pentru a evita iritaţiile în gât, să ia fiecare doză de Minocin prin înghiţire întregi, cu o multime de apă, în timp ce în picioare sau şedinţe.

Încercaţi să luaţi în fiecare doză de Minocin, în acelaşi timp, în fiecare zi pentru cele mai bune şi cele mai eficiente rezultate.

Şansa de a avea sau a riscurilor, reacţiile adverse pot fi crescute în cazul în care o mare cantitate de Minocin este prelungit în uz.

Ia Minocin la interval regulat. Finalizarea procesului de prescris Minocin cu excepţia cazului în care cursul de altfel de către medicul dumneavoastră. Oprirea cursul devreme creşte şansa ca infecţia vor întoarce şi că va creşte de bacterii rezistente la antibiotice.

Nu lua preparate de fier sau indigestie remedii ca în acelaşi timp de a lua Minocin.
Minocin Dozare

Ia Minocin exact aşa cum va prescris de către medic sau ca îndreptată în pachet. Dacă aveţi probleme înţelegere aceasta, adresaţi-vă medicului dumneavoastră despre acest lucru. Medicul dumneavoastră vă va spune câte comprimate, trebuie să luaţi în fiecare zi.
Minocin Supradozaj

Adresaţi-vă imediat medicului dacă bănuiţi că aveţi orice simptome ale unei supradoze de Minocin.

Nu există raportat incidenţe a unui Minocin supradozajului.
Doza Minocin Pierdute

Ia fost dor de doza de Minocin de îndată ce vă amintiţi. Cu toate acestea, este aproape timpul pentru următoarea doză, săriţi de dor de doză şi a reveni la programul regulat de dozare. Nu luaţi o doză dublă de Minocin adverse, pentru a evita efecte secundare nedorite.
Minocin Efecte secundare

Odata cu efecte necesare, Minocin are, de asemenea, efecte adverse nedorite. Spune-i medicului dumneavoastră dacă apar reacţii adverse.

Spune-i medicului dumneavoastră dacă observaţi oricare dintre următoarele reacţii adverse de Minocin:
# Diaree
# Inflamaţie a pancreasului
# Anormal de reacţie a pielii la lumina, de obicei, o erupţie cutanată
# Balanţa probleme care implică interior ureche
# Ameţeli
# Greaţă
# Vărsături
# Senzaţie de sunet, sau alte zgomote în urechi
# Pierderea apetitului
# Reacţii la nivelul pielii, cum ar fi erupţii cutanate şi mâncărime
# Măruntaie infecţie care duce la inflamare a intestine rambleiere
# Tulburări hepatice
# Dificultate sau durere, atunci când înghiţire
# Uşoară creştere a presiunii în craniu
# Overgrowth de drojdie Candida
# sturz
# Petele de pe piele, unghiile, dintii, sudoare, lacrimi, ochi, laptele matern

Toate aceste reacţii adverse pot să nu apară la un moment dat. Efectele secundare, altele decât cele enumerate în prezentul ghid de medicaţie poate, de asemenea, să apară. Discutaţi cu medicul dumneavoastră dacă reacţiile adverse care pare neobişnuit sau special plicticos apară.
Reacţii Minocin consumului de droguri

Nu luaţi alte medicamente cu excepţia cazului în care acestea au fost discutate cu medicul dumneavoastră. Discutaţi cu medicul dumneavoastră înainte de a utiliza orice medicament. Minocin şi unele medicamente pot interfera cu unul de altul.

Înainte de a lua Minocin-i spuneţi medicului dumneavoastră dacă luaţi oricare dintre următoarele medicamente:
# Antacids
# Vitamine care conţin aluminiu, bismut, calciu, magneziu sau fier
# Quinapril
# fier comprimate
# săruri de zinc
# caolin
# tripotassium dicitratobismuthate
# acitretin
# isotretinoin
# tretinoin
# warfarin
# medicamente diuretice
# penicillins
# pilule contraceptive orale

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florea Ana-Maria (acum 10 ani)

Eu pentru acnee am folosit produsele pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

La mine efectele s-au vazut foarte repede. La inceput acneea inceput sa se usuce treptat si apoi a disparut complet.

Acuma mai folosesc doar un sapun organic pe baza de ulei pur din arbore de ceai, pentru a controla excesul de sebum si pentru a controla mai bine tenul.
Sapunul il folosesc si pentru corp pentru ca imi mai apar cosuri pe corp.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: