Stie cineva ce pot avea dupa simptomele de mai jos?

Examinarea tractului gastro-intestinal
Intrebare postata de MembruMobileApp1507750855 cu 6 ani in urma

Deci, cam pe la finalul iernii - inceputul primaverii ma simteam naspa. Adica aveam febra, frisoase si nu prea puteam sa mannac din cauza ca mi se facea greata. Credeam ca asa e raceala, dar de atunci nu prea mai pot manca. Mi-au trecut celelalte simptome pe care le aveam, dar tot mi se face greata cand incerc sa mananc mancare normala. De atunci mananc numai lucruri usoare cum ar fi ciorbe de legume sau de zarzavaturi, legume fierte, etc. Am incercat si altele, dar tot nu pot. Carne sp***a fiarta pot doar uneori, dar cu ceva acreala. Nici dulciuri nu prea mai pot manca. Si cand ma gandesc ce apetit aveam inainte... Mancam aproape orice. Inca cateva simptome ar fi: tot cam de pe atunci dimineata ma trezesc cu multa saliva in gura care are o culoare galbuie, mai am dupa masa uneori balonari, am si cearcane (Dar astea le am de mai demult.) si parca nici nu prea ma mai simt in stare sa fac sport. Nu prea mai am atata energie ca inainte. Ori din cauza ca nu prea m-am mai hranit cum trebuie, dar oricum. Am facut doua seturi de analize, unele in primavara, altele in vara si au iesit ok, am facut si de doua ori ecografie, iar la primul mi-au iesit un fel de polichisturi la rinichi. Mi-a zis sa mai fac o data la alta clinica ca el nu are aparatura prea buna. Am facut la alta clinica si nu mi-a mai iesit nimic la rinichi, dar in schimb mi-a iesit un fel de inflamatie la vezica asa parca zicea. Dar a zis ca nu e de ingrijorat. Am mai facut si teste de urina, am facut si coprocultura pentru bacterii si pentru viermi intestinali, dar tot nimic. Mare parte din medicii la care am fost pana acum mi-au zis ca s-ar putea sa am viermisori intestinali. O sa mai fac de cateva ori testul sa vad daca imi iese ceva. Daca nu, chiar nu stiu ce sa mai fac. Va rog, daca ati avut si voi simptomele acestea sau daca stiti ce este, ajutati-ma. M-am saturat sa stau atata timp fara sa pot manca aproape orice. Vreau sa fiu din nou sanatoasa ca inainte. (Categoria nu stiam pe care sa o aleg, asa ca e posibil sa nu fie corecta.)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

MembruMobileApp1507750855 (acum 6 ani)

Acolo am scris carne sp***a adica dezosata fara grasime, dar nu stiu de ce a cenzurat cu stelute... :)))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

SfatulMedicului (acum 6 ani)

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Diverse/starile-de-greata-particularitati-medicale_7448

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: