Albire dinti raspuns medic

Estetica dentara
Intrebare postata de liviutza cu 13 ani in urma

Cine si-a facut albire si nu a avut probleme mai tarziu, cat timp a tinut albul dintilor ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

ionica (acum 13 ani)

Ca sa-ti albesti dintii, trebuie sa-i ai sanatosi. Eu am fost la stomatolog dar, sincer nu am fost prea incantata de albirea lor...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

liviutza (acum 13 ani)

si daca am carii nu pot?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionica (acum 13 ani)

Albirea dintilor se recomanda pentru a scapa de petele galbene (daca ai) de pe dantura, iar daca ai carii, nu este indicat sa-ti faci acesta albire.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria4711 (acum 10 ani)

Albirea dintilor acasa -
http://track.ibright.ro/product/iBright/?uid=2484&sid=649&pid=134&bid=adc***aec

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

IonVasile (acum 13 ani)

Inainte de albire medicul decide care va fi gradul de albire al dintilor in functie de sanatatea lor (daca exista crapaturi in smalt, alte probleme grave care nu permit albirea, etc.). Prin albire smaltul dintilor este "agresat", iar uneori acestia pot deveni sensibili (pot apare dureri la cald, rece, in contact cu aerul)... In functie de calitatea solutiei utilizate, dar si de modul de alimentatie (consumator de cafea, vin, dulciuri) albirea poate persista chiar si 3-4 ani.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Marin Cosmin Horatiu M Dr. Marin Cosmin Horatiu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

se poate face albire.daca sunt carii acestea se evalueaza din punct de vedere al gravitatii si se iau masurile de rigoare ...Albirea care are rezultatele cele mai bune este cea facuta in cabinet cu lampa(accelerator de albire)

http://www.clinikevident.ro/Oferta.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Estetica dentara.

Ariadna884 (acum 11 ani)

salut am deja 2 zile de cind folosesc benzile Crest, deja dupa a doua folosire se facuse-ra dea binelea albi, dar am dureri mari.Nu pot sa beau nici sa maninc normal, am senzatia ca am mincat 20 de lamai una dupa alta...ce pot sa fac ca sa-mi treaca aceasta durere???

PS: le-am folosit doua zile doar si in fiecare zi cite 30 minute le tineam.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea Petrea (acum 9 ani)

Din ce am inteles albirea dintilor e destul de greu de realizat. Am vrut sa imi fac si eu albire dar m-am razgandit.
Am fost si pe la medic si mi-a recomandat pentru dinti sanatosi si gingie o pasta de dinti naturala fara flour, cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.
Recomanda pasta de dinti naturala, eu m-am indragostit de ea de cand am inceput sa o folosesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: