Sexul ingrasa?

Educatia sexuala
Intrebare postata de ramona-florina121863 cu 14 ani in urma

Mi-am inceput viata sexuala de vreo 4 luni si de atunci am luat in greutate vreo 5-6 kg care sunt vizibile....nu imi mai vin bine hainele ce le aveam si am o burtica destul de mare ceea ce ma deranjeaza. am inceput un fel de dieta prin a renunta sa mananc seara dupa ora 6 si am incercat sa renunt la dulciuri inlocuindu-le cu fructe dar nu stiu daca asta va avea vreun efect. daca o sa continui cu relatiile sexuale o sa am vreo sansa sa mai slabesc? sport nu prea pot face pt ca niste probleme la un genunche deci ar trebui doar sa incerc sa slabesc pe baza alimetatiei. unele persoane mi-au zis ca la inceput e normal sa te ingrasi sau sa slabesti dar oare nu o sa ma ingras si de acum inainte? de ce ingrasa sau slabeste sexul?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (25)

ionica (acum 14 ani)

Buna,
Nu cred ca te-ai ingrasat pentru ca ai facut sau faci sex, te ingrasi pentru ca pur si simplu iti place sa manaci. Totul pleaca de la creier. Nu e nevoie sa faci sala sau sa alergi prin parc, dar e bine totusi sa faci putina miscare si ma refer la a te plimba, daca vei reusi sa te plimbi cel putin o ora pe zi tot este bine. Faci bine ca nu mananci dupa ora 18.00, asta este de apreciat daca vei reusi sa te abtii. Dulciurile ingrasa foarte mult, e bine ca le-ai inlocuit cu fructele. Pe curand si numai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ramona-florina121863 (acum 14 ani)

plimbari fac in fiecare zii, in special seara cate o ora doua.
multumesc mult de incurajari >:D<

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Barbie (acum 14 ani)

Sincera sa fiu si eu am luat putin in greutate dupa cemi`am inceput viata sexuala,apoi iar am slabit,iar m`am ingrasat....la fel ca si tine am crezut si eu,dar nu este asa....sunt diferite perioade de crestere,svhimbari hormonale si deaia luam in greutate,nunumai ca e bn ca nu mananci dupa ora 6 seara dar este si sanatos ,la fel si cu dulciurile....sunt si eu destul de preocupatade kg mele in plus dar nu ma agit foarte rau,adica nu ma aptin cad mor de pofta ;)),miscarea este la fel de importanta....succes in continuare,sigur vei reusi >:D< pup :*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ramona-florina121863 (acum 14 ani)

Citat:
Sincera sa fiu si eu am luat putin in greutate dupa cemi`am inceput viata sexuala,apoi iar am slabit,iar m`am ingrasat....la fel ca si tine am crezut si eu,dar nu este asa....sunt diferite perioade de crestere,svhimbari hormonale si deaia luam in greutate,nunumai ca e bn ca nu mananci dupa ora 6 seara dar este si sanatos ,la fel si cu dulciurile....sunt si eu destul de preocupatade kg mele in plus dar nu ma agit foarte rau,adica nu ma aptin cad mor de pofta ;)),miscarea este la fel de importanta....succes in continuare,sigur vei reusi >:D< pup :*

mersi mult de incurajari. am mare nevoie de ele acum pt ca ma lupt cu foamea zilnic :))
>:D< :*:*:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mona13152562 (acum 14 ani)

daca ai luat anticonceptionale este posibil sa se fi produs niste shimbari hormonale dar de tine depinde fff mult si de stilul tau de viata.din cite stiu eu sexul te si slabeste. mult succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina0606 (acum 14 ani)

in primul rand daca ai sub 18 ani nu te infometa si lasa regimurile pentru ca 4-5 kg in plus nu sunt o crima, incearca sa mananci sanatos si incearca sa ai o relatie stabila( d.p.d.v sexual).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ramona-florina121863 (acum 14 ani)

nu iau anticonceptionale.....iar in ceea ce priveste faptul ca incerc sa mai renunt la dulciuri si la mancatul seara nu mi se pare chiar asa de dificil pt ca fac asta de o saptamana si ma simt ok. iar acum 4-5 kg in plus ma deranjeaza pt ca mie foarte greu sa depun mult efort, obosesc repede si asta nu imi place deloc. am avut o perioada cand am avut 59 de kg iar acum la 65-66 nu mie tare usor si nu ma simt bine pt ca nu imi pot gasi haine pe masura...
multumesc de sfaturi si sper sa am rezultate cat mai curand >:D<

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANNA-ANK (acum 14 ani)

NU CRED K MA INGRAS DUPA CE FAK SEX,PT K DIN CONTRA ATUNCI SE PRODUC NISTE ARDERI IN ORGANISM.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

saimonik (acum 14 ani)

tocmai asta e si problemea mea-de cand mi-am inceput viata sexuala am laut in greutate si nu-mi convine.am unele prietene care si au inceput viata sexuala si au slabit ,la mine dc nu functioneaza asta?nu vreau sa ma ingras!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 11 ani)

asta e buna .. nu toate suntem la fel..mai bine lasa-te de mancat!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Episcopu (acum 13 ani)

Du-te la manastire si nu mai face sex ca se poate trai si fara. Iar daca tii neaparat, avem si noi calugarii nostri care abia te-asteapta si sa vezi ce te slabesc .....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

LaurykaM (acum 13 ani)

episcopule, ce raspuns plin de aluzii poti da..:)):)):))

in alta ordine de idei, ca sa raspund la intrebarea ramonei, ingrasatul sau slabitul dupa inceperea vietii sexuale variaza de la persoana la persoana....unele fete se ingrasa, altele slabesc...eu mam ingrasat cu 8kg in decurs de 6 luni (acum sa fiu sincera imi place sa si mananc), insa am o prietena care dupa ce sia inceput viata sexuala a slabit vreo 2 kg si de atunci sa mentinut...si arata foarte bine....
uneori nu prea avem ce face, corpul refuza sa ne faca pe plac..dak continui sa ai grija de tine nu cred k te vei mai ingrasa...insa dak esti pofticioasa asa ca mine sar putea sa mai pui pe tine cateva kilograme...

toate cele bune..aveti grija de voi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

poisson13 (acum 13 ani)

...sa nu fi insarcinata , poate de aceea te ingrasi!eu am slabit catava kg, vizibil, ceea a facut o pe mama sa ma traga de urechi ptr ca stia ca mi -am inceput viata sexuala inainte de casatorie! oricum aveam aproape 21 ani asa ca... eram deja batrana ptr asa ceva!Ai grija dupa sex nu manca , bea apa !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

M (acum 13 ani)

UNDE ESTE MANASTIREA ASTA ?TE ROG SA DAI ADRESA FETELOR CARE SE INGRASA DUPA INCEPEREA VIETII SEXUALE .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bobo (acum 13 ani)

manastire,nu iti trebuie,dak vrei sa slabesti,te ast la mine in pat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

L (acum 13 ani)

eu am slabit vreo 2kg :((( si nu stiu ce sa fac sa arat ca inainte .... datimi un sfat va rog :((...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

c (acum 13 ani)

va ingrasati kand nu va simtiti bine!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valy (acum 13 ani)

eu mai mult k sigur cred k sexu ingrasa ptr i toate fetele cu care am avut o relatie de lunga durata au luat ceva kg in plus.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Kasandra (acum 12 ani)

Mai draga in primul rand sexul,la inceput iti deregleaza metabolismul fie incetinindu''''l fie accelerandu''''l. Te inteleg perfect si eu knd mi''''am inceput viata sexula am luat 3 kg in greutate insa le''''am dat jos imediat fiit sportiva de performanta..inteleg k ai probleme cu genunchiul deci nu poti face sport insa recomand 30 de abdomene dimineata si seara si vei crede ca minunile exista ..2 sau 3 sapt si scapi de burtica si te vei simti mai bn:* ma bucur ca vrei sa faci cv ptr tn si te incurajez..TOT ASA!!!>:D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adela (acum 11 ani)

sunt in acceasi situatie...:|....dar am descoperit care este problema in timpul actuli sexual arzi o gramada de calorii si dupa partida esti destul de obosita si ai senzatia de foame de accea iti recomand sa nu mananci in urmatoarea jumatate de ora nimic si dupa la fel mananca dar fara grasimi si fara prea multa sare!sper ca ti-am fost de folos:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Advertisement Advertisement
Pag 1 din 2