Sanii

Educatia sexuala
Intrebare postata de Elena2370 cu 13 ani in urma

Am 14 ani si sanii mei nu se dezvolta cum trebuie. Nu am mai vazut nicio presoana de varsta mea cu asa o problema. Are vreo legatura cu faptul ca sunt prea sp***a pentru inaltimea mea cu 6 kg? Pe cine am intrebat mi-a spus ca fiecare se dezvolta altfel dar am nevoie de alt raspuns . Exista alimente care sa ma ajute?Sunt mult prea mici si putin dezvoltati .Ce sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (176)

Iuli (acum 13 ani)

Mama ta cum are sanii? Sanii sunt facuti in mare parte din grasime. Daca tu esti foarte sp***a, vei avea sani mici sau deloc. Ai ciclu? De cand? Ai pilozitate?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena2370 (acum 13 ani)

Mama mea are sanii medii spre mari,la mijloc.Nu am ciclu .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Daca nu ai ciclu la 14 ani, ai o pubertate intarziata si e normal sa nu ai sani prea dezvoltati, plus ca esti slabuta. Nu te ingrijora. Pilozitate ai? (par pubian, subrat...)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena2370 (acum 13 ani)

Da ,si pubian si subrat,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Pai atunci nu ar trebui sa mai dureze mult pana sa iti vina :) Iar sanii..depinde de la femeie la femeie. La unele cresc mai tarziu, la altele nu cresc niciodata. Nu prea ai ce sa ii faci.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 10 ani)

ceeeeeeeeeeeee cum draq nu cresc deloc pai atunci cand o sa ai copii cum draq ii alaptezi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 9 ani)

sfatul meu este sa consulti un doctor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 13 ani)

am si eu colege in clasa care nu au sani si au 15 ani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Audrey Broo (acum 10 ani)

Salut eu am 12 ani shi totmsunt slabuta`dar`mai intii sinii mei mau inceput aminca iar apoi au inceput a ma durea nu puteam sa stau pe burta`ca ma dureau..sau kiar cind se atinge cineva de pieptul meu`..uite ce mai spus mama mea ca la fiecare om organismul este difert shi sinii pot satsi creasca shi la 9 10 11 12 13 14 15 ani etc.dar la unele mai tirziu..ashiaca nutsi fa grizi itsi vor creshte cu timpul `da te maninca ?...sau te dor????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Audrey Broo (acum 10 ani)

potsi sami trimitsi adresa la vriun iste de al tau sa te vad sau macar o poza satsi sa te vad

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

roxana (acum 10 ani)

stiu cu ce te confrunti si eu sunt la fel si stiu cum e asa ca lasa o sa creasca ei :* :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexandra (acum 10 ani)

stiu draga cum te simnti am 12 ani si sunt jenata deoarece prietenele mele au sin dar eu nu .Numi place lucru asta si tot pling ca nu am si, vad multe persona la vreoo 30 de ani si tot nu au sini se de acea ma tem ca sa nu am si eu dar mama imi spune ca o sa am deorece ea are sini.Ei cresc la mine ca niste muguri si apoi cca niste conuri nu lungi dar mici , este normal.Ei ma dor tare ei nu cresc deloc ca ma fac daca nu voi avea sini?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raluca (acum 10 ani)

Buna ! Am 12 ani si am aceiasi problema ca si tine..m-am interesat pe internet si am vazut ca tinctura de maras este foarte buna :) O s-o incerc si eu :*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ira) (acum 10 ani)

fetitzelor ..avetzi doar 12 ani..trebuie inca sa va jucatzi cu papushele da nu sa va ginditi la sini shi la toate aceste..statzi calme..sunteti inca mici..sinii nu cresc intr-o saptamina de zile..pe cind aveam eu 12 ani nici prin cap nu-mi trecea asha cv..sa shtitzi ca de la prea multe griji nu va vor creshte sinii:P:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim (acum 9 ani)

Draga mea,e normal sa se gandeasca la corpul lor,eu la 12 ani nu ma jucam cu papusile,de la vreo 10 ani nu ma mai jucam,si imi dau seama ca esti vreo retardata ,una de 8-9 ani,la cum scrii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nimeni (acum 7 ani)

invata si tu sa scrii daca tot esti mai mare ca ele;)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 10 ani)

si eu am aceeasi problema imi este rusine de colegi si nu am sani aproape deloc si fetele de la mine din clasa au ma simt rusinata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 10 ani)

eu sunt in clasa a 6-a si sani mei nu sunt prezenti :( azi o colega din alta clasa de a 6-a m-a intrebat dc nu am sani ,iar eu m-am scuzat ca sunt cu un an mai mica decat ea .
ma simt jenant mai ales pt prietenei mele cele mai buna i-au crescut .
ce sa fac ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anonim (acum 10 ani)

buna si eu am aceiasi ploblema in cateva luni o sa fak 13 ani si sani mai sunt mici dar ma mananga si ma dor uneori der ma enerveaza ca nu cresc si multe colege de la mine ii au f mari .... eu st mai slabuta si inalta dar si colega mea este la fel iari mama are sani mari si mi-a zis ca ca iei i-au inceput sa creasca din cala a 7 ( si eu st a 7 la inceput de an scolar dar totusi) :(((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

felicia (acum 10 ani)

maninca mult fetele grasute au sanii mari

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 9