Ce pot face?

Dependenta de medicamente
Intrebare postata de ConstantinP cu 13 ani in urma

Va rog sa ma ajutati in cazul unui baiat de 24 ani care consuma droguri. Nu stiu ce fel de substante sau droguri ia, dar are momente de nervozitate, de violenta, este incoerent si are halucinatii. Nu are ocupatie si mama lui este disperata, nu stie unde sa se adreseze. Discutiile cu el nu produc nici un efect, rezultatul este o alta criza si o alta portie de drog. Sa apeleze la Salvare in caz de halucinatii, sau la Politie, in caz de violenta? Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Iuli (acum 13 ani)

Daca persoana nu doreste sa se trateze, nu se poate face nimic. Doar daca devine violenta sau in anumite conditii, se poate interna cu forta la Psihiatrie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ronin (acum 13 ani)

domnule daca nu luati masuri severe nu o sa se faca bine niciodata trebuie sa fiti un parinte cu caracter puternic si sa nu va fie mila ca va va pacalii consumatorii de droguri au o mare putere de convingere este pentru binele dumneavoastra o zi buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ConstantinP (acum 13 ani)

Vă mulţumesc frumos pentru ajutorul oferit. E un suport moral binevenit. UN AN NOU FERICIT!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim , TM (acum 13 ani)

Depinde in ce stagiu a ajuns..
Daca se intampla de mult timp... nustiu ce sa va spun...
Dar daca este de o perioada scurta... se poate lasa de ele... daca vrea..
>>> SUCCES...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

petre (acum 13 ani)

mama daca vrea sa-l ajute o pot indruma......id.pentvoi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

yoyo (acum 13 ani)

DMT >:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

yuri boyka (acum 9 ani)

pt constantin p.iti pot da o solutie daca mai ai nevoie.sa imi scrii pe mailu asta [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: