Oboseala copil 9 ani raspuns medic

Cresterea si dezvoltarea copiilor
Intrebare postata de sanda70 cu 8 ani in urma

Buna ziua,am un baietel de 9 ani.In urma cu un an a fost internat cu dureri de stomac,burta,dureri in jurul buricului.A fost suspect de apendicita dar nu a fost operat,a stat o saptamina internat cu perfuzii si apoi ne-a lasat acasa.In urma cu 4 luni a prezentat din nou aceleasi dureri de stomac,in jurul buricului,a vomitat foarte mult timp de 2 ore,dupa care nu mai putea sta in sus de oboseala.A fost internat cu enterocolita cu deshidratare sau virus Rotavirus,nu se stia exact.In urma cu o luna a prezentat dureri de stomac ,in jurul buricului,iarasi a fost internat suspect de apendicita dar nu a fost operat.Dupa 5 zile ne-a lasat acasa din spital.Va rog sa imi spuneti ce pot sa fac,pentru ca copilul meu maninca destul de bine ,sta la scoala pina la orele 17 ,este activ dar dupa orele 18 este obosit,se intinde in pat,vrea sa doarma si pe la orele 20.30-21 trebuie sa mearga la culcare.Va rog sa imi spuneti daca problemele lui din ultimul an au vreo legatura si ce pot sa fac pentru a depista cauza oboselii lui din ultimul timp.Va multumesc frumos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu MPsih. Stefania Budacu este un medic autorizat SFM (acum 8 ani)

Buna seara! Din propria experienta (dureroasa), as sugera ca este vorba despre viermisori intestinali - ceea ce inseamna tratament adecvat. Daca doriti sa mai discutam, ma puteti contacta la adresa de mail [email protected]
Toate cele bune!

Cabinet Individual de Psihologie
Stefania Budacu Terapeut Logoped si Psihoterapeut (Psihoterapie CC) Telefon 0727733350
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: