Infectie urinara

Cresterea si dezvoltarea copiilor
Intrebare postata de felicia11 cu 11 ani in urma

Va rog sa-mi spuneti si mie la ce medic sa merg ca am o infectie urinara pe care o tratez cu ciprinol (sunt la a patra zi de atibiotic) si tot urinez des nu mai pot mam saturat toata ziua sa stau pe wc si ma mai si ustura

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (22)

romyna22 (acum 11 ani)

....Ai facut ceva controale, examen de urina?..ti-a dat vre-un medic tratament? Asaam patit si eu, acum cativa ani, am mers si am facut o analiza de urina si dr de familie mi-a dat tratament

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

felicia11 (acum 11 ani)

am facut altfel cum stiam ca am infetie urinara mi-a iesit la analiza de urina infectia dar la ecografie (vezica biliara normala)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

remediu homeopat (acum 11 ani)

Antibioticele astea nu au cum sa ajute prea mult, caci cauza nu sunt microbii.
Mergi la o farmacie homeopata si cumapara Cantharis CH30, costa 5 lei. Sugi cate o singura granula la 1 ora si de indata ce se amelioreaza raresti cam la 3 ore si daca trece le lasi, nu mai iei.
Daca nu ai farmacie homeopata poti fabrica in acest mod remediul singura: scrie pe o hartie
Cantharis vesicatoria CH30 si peste hartia asta pui un pahar cu ceva apa. Lasi paharul asa pe hartie la programat cam 10 minute si dupa acest timp apa este un remediu homeopat cu acelasi efect ca cel de la farmacie (homeopatia este medicina energetica ce nu contine substante materiale.
Dizajul : bei o gura in loc de granula si repeti tot asa.
Deja dupa cateva ore o sa vezi diferenta fara de antibiotice.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

romyna22 (acum 11 ani)

...Asa ceva nu am auzit de cand sunt :)) "sa scrii "ceva" pe o hartie pui paharul de apa peste ea si gata, ai obtinut un medicament" :))) unde e logica?????? Draga mea, felicia, mergi la control si ia tratamentul pe care ti-l prescrie MEDICUL . In ceea ce priveste antibioticele, nu trebuiesc absolut deloc luate "dupa ureche" si nici dupa sfatul farmacistului, antibioticele trebuiesc luate numai la prescriptia medicului ptr ca ,pe o parte fac bine iar pe cealalta fac rau. Mergi la medic!
Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

felicia11 (acum 11 ani)

multumesc mult stai linistita ca nu mai iau eu dupa toate vb crezi ca eu nu mam gandit multumesc pentru sfat te pup

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nu te lua dupa proaste (acum 11 ani)

eu am vindecat mii de oameni asa, numai cine incearca afla adevarul, caci ce spune Romyna spune din gandirea ei teoretica, ce ti-am spus eu este din practica. Insa asa este cu turma, daca prima oaie o ia pe aratura se duc si celeltele dupa ea. Metoda functioneaza, totul depinde daca remediul este bun sau nu. Pe lumea asta mai exista multe mistere de neinteles pt. oamenii superfiiali si cu prejudcati. De parca te-ar costa ceva sa incerci...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

felicia11 (acum 11 ani)

ok oso fac si pe asta ca doar asai nu ma costa nimic chiar sunt curiosa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicu Constantin (acum 11 ani)

Ciudat, se pare ca metoda asta cu apa intradevar functioneaza!!! Am cautat cu google mai inainte si am dat de un caz similar vindecat asa, numai ca era o durere de dinti. Uitati-va aici:
http://forum.romedic.ro/prod/Durere_Insuportabila_042480.html
Oare pe ce principii functioneaza ??? Si remediul dat acolo tot un remediu homeopatic este.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 11 ani)

functioneaza pe sistem:) placebo

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicu Constantin (acum 11 ani)

Nu prea cred, caci baiatul acela nu a crezut deloc ca va functiona, chiar dimpotriva.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 11 ani)

da,stiu ca apa are puteri nestiute insa nu de o intensitate atat de mare...ar trebui sa judecati un pic ,nu mai fiti atat de creduli ca va costa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

felicia11 (acum 11 ani)

am incercat si nare nici un efect asa ca miciuni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

romyna22 (acum 11 ani)

"Ea a vindecat mii de oameni asa"...hai mai scuteste-ma cu p***aile astea..... eu credeam ca ai vindecat milioane....pffff, "efect de turma"-pai daca ar fi sa dam crezare la toti cei carora le lipseste creierasul unde am ajunge?

Numele pe care il folosesti "nu te lua dupa proaste" spune totul...doar aici ai dreptate, si ma bucur ca esti singura de pe-aici:)) pfffff

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

romyna22 (acum 11 ani)

...eu zic sa scri tu zeci si mii de asemenea biletele, sa asezi recipiente cu tone de apa peste si sa te pui sa bei toata apa si o sa vezi cat de sanatoasa o sa fii...poate ajuta si la dezvoltarea creierului. Succes!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 11 ani)

stiam ca nu vei avea reusita,dar daca-ti spuneam eram Gica contra.Acum incearca ceva natural...asta ajuta.Oregano oil 3x 10 picaturi pe un pic de miere si vei cedea ce inseamna puterea naturii.
citeste mai mult pe
www.***.ro
daca vrei,i-mi scrii si-ti trimit detalii mai multe
Farcas Eva
Terapeut naturist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

romyna22 (acum 11 ani)

Eu raman mereu la parerea ca,inainte de toate, trebuie consultat un medic de specialitate....aci se pot da sfaturi,eventual, dar nu suntem medici ca sa "prescriem tratament" Eva, sunt de acor cu tine, ca "puterea naturii" e mare, sunt adepta tratamenteleor naturiste dar asta in cazul in care ma doare capul si beau un ceai decat sa iau pastile sau suplimente alimentare pe baze de plante...de astea, dar cand crezi ca ai ceva mai "grav" trebuie sa mergi la medic,poate ai nevoie tratament medicamentos....nu de plante sau ce tine de mdcn.naturista! Na, pana la urma fiecare alege ce sa faca......

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bungau remus dacian nr .tel.0748574777 (acum 11 ani)

as membru al farmaciei calivita com. sit recomand un medicament antibiotic natural care te va trata para protex pe care trebuie sal iei de 3 ori1 la zisunama si dami adresa can 3 zile ati ajunge prin posta tratamentul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

felicia11 (acum 11 ani)

nu va mai contraziceti ca stiu si despre calivita si ami luat de la ei garlic ,noni si nau avut nici-un efect

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva40 (acum 11 ani)

ma bucur Remus ca esti membru,dar te rog foloseste termeni corecti si grija mare ce recomanzi.Oregano oil trebuie si paraprotex nu este antibiotic natural.Garlic este.Daca nu ai un indrumator care sa te invete,pot sa te ajut cu materiale din care sa inveti.
Eva Farcas
***@yahoo.com

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

felicia11 (acum 11 ani)

am revenit cu raspunsuri noi
cum spuneam ca am infectie urinara a fost un diacnostic fals de medicu de familie
am fost la medlife si am facut noi investigati cum ar fi ecografie totala anlize de sange sumar de urina si am doar un pic de nisip la rinichiul drept nici decum infectie urinara cand a auzit medicul urolog ca am luat antibiotic sa suoarat a zis ca medici astia de familie nu stiu decat antibiotic sa dea si a zis sa nu mai iau antibiotic ca nu necesita deci trebuia sa merg de la inceput la specialist acum ma simt mult mai bn cu tratamentu de la medicul urolog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2