GANGLIONI

Cresterea si dezvoltarea copiilor
Intrebare postata de lucian-florin102058 cu 15 ani in urma

BUNA!CINE POATE SA-MI DEA MAI MULTE INFORMATII DESPRE GANGLIONI DE LA GIT . BAIETELUL MEU DE TREI ANI , ARE DOI, INTR-O PARTE SI ALTA A GITULUI , SI-I NU-I MAI DAU INAPOI. SUNT INGROZITA . INTRADEVAR RACESTE DES , ESTE IN COLECTIVITATE, LA CRESA . MA GINDESC LA CEI MAI RAU . DE CIND S-A NASCUT ARE SI ALTI GANGLIONI IN JURUL GITULUI, DAR FOARTE MICI . CE SA FAC ? AM FACUT ANALIZE SI NU PREA SUNT BUNE . WBC=15.32, VSH= 15, PROTEINA C REACTIVA =0.09 ETC. VREAU SFATURI DE LA MAMICI CARE TREC PRIN ASA CEVA .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Huzun (acum 15 ani)

buna! eu nu am bebita , dar stiu de la prietene care au si cred ca ar fii bine sa mergeti la un consult orl si este posibil sa fie necesara scoaterea amigdalelor. Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marius208111671 (acum 15 ani)

Numai un medic poate spune de ce natura sunt acei ganglioni.
Mergi la un medic pediatru bun.
Eu in acest fel am aflat ca fetita mea are toxoplasmoza...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria Mirela113011 (acum 15 ani)

copiluui meu de 6 ani i s-au umflat ganglionii de sub maxilar acum 1 sapt. am mers la medic si am aflat ca are mononucleoza infectioasa, deci consulta un medic de la spit de boli infectioase.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: