Fimoza la copii raspuns medic

Cresterea si dezvoltarea copiilor
Intrebare postata de rosia cu 12 ani in urma

Buna ziua baiatul meu are fimoza de mic acum are virsta de 10 ani si 6 luni am fost cu el la medicul chirurg si la 2 ani si la 5 ani si nu mila aperat petru ca el are probleme cu respiratia ii curgea nasul tot timpul petru ca avea polipi si lam operat de polipi acum va rog tare mult daca se pote sal opereze de fimoza fara sai faca anestezie generala el in prezent se simte bine nul doare, nu mia facu infectie decit odata la virsta de 2 ani,astept raspuns va rog tare mult se poate sal opereze de fimoza fara anestezie generala tinind seama ca are 10 ani si 6 luni ,va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Dr. Emil Otesteanu MDr. Emil Otesteanu este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Mergeti la un spital unde exista sectie de chirurgie infantila sau chirurgie generala sa-l consulte sa vada de ce este vorba,caci operatia ( este o simpla incizie care sa permita decalotarea glandului ) se poate face si cu anestezie locala . La o varsta mai mica era mult mai simplu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Cresterea si dezvoltarea copiilor.

rosia (acum 12 ani)

va multumesc tare mult pentru raspuns.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

[email protected] (acum 12 ani)

am un baitele de 5 ani afost operat acum 5 zile.diagnostic;torsiune hidatida morgagni stang.operatia a decurs bine copilul e bine.dar in biletul de externare ne-a zis sa revenim peste 2 luni la spital din nou pentru rezolvarea chirurgical a fimozei,vreau sa imi spuneti cat e de grea si aceasta interventie.la ce sa ne asteptam?va multumes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Emil Otesteanu MDr. Emil Otesteanu este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Operatia pentru fimoza este simpla . Mergeti fara grije. Sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

eva (acum 8 ani)

Fara GRIJA, nenea doctor......

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

claudia (acum 12 ani)

buna zioa copilul meu a fost operat de fimoza cin avea 2 luni dupa 2 ani a trebuit sa il opereze din nou .ce sa intimplat nu a fost operat bine sau reapare boala . multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Emil Otesteanu MDr. Emil Otesteanu este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Dupa incizie, trebuia continuata miscarea de decalotare o perioda de timp spre a nu face din nou aderente, ceea ce s-asi intamplat , probabil

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bogdan (acum 11 ani)

buna ziua, am 10 ani si am fimoza , cand imi belesc cucul mi se beleste dar nu tot, ce sa fac? am fimoza de mic copil, numa acum la 10 ani am descoperit. si as vrea tare din suflet sa se rezolve aceasta problema...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: