Emunitet la copii

Cresterea si dezvoltarea copiilor
Intrebare postata de TEODORA9123830 cu 15 ani in urma

Salut.spuneti-mi si mie va rog cum sami scap copilul de atitea raceli,fetita are deacum 4,7ani,dar continuie sa raceasca des,dela atitea raceli au inceput sa o doara si piciorusele.medicii imi spun ca nu trebuie sa racim defel.dar numai stiu cum sa o pazesc,la gradinita nu pot sa o dau,miau interzis medicii.ce sa facem.va rog frumos,daca cineva sa mai intilnit cu asa ceva,datine si noua un sfat,as vrea un tratament cu remedii naturale,caci medicamente am folosit foarte multe.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

TEODORA9123830 (acum 15 ani)

salut.spuneti-mi si mie va rog cum sami scap copilul de atitea raceli,fetita are deacum 4,7ani,dar continuie sa raceasca des,dela atitea raceli au inceput sa o doara si piciorusele.medicii imi spun ca nu trebuie sa racim defel.dar numai stiu cum sa o pazesc,la gradinita nu pot sa o dau,miau interzis medicii.ce sa facem.va rog frumos,daca cineva sa mai intilnit cu asa ceva,datine si noua un sfat,as vrea un tratament cu remedii naturale,caci medicamente am folosit foarte multe.va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Simona239 (acum 15 ani)

Eu cand am dat-o la gradi a facut otita, am fost internata si apoi a facut infectie urinara cu Klebsiella. Au urmat amigdalite si alte raceli.(septembrie-nov 08) De cand ii dau Polidin pe gura (1/2 fiola 5 zile consecutiv) adica din decembrie, nu a mai racit deloc si nici alte probleme nu a mai avut.Frecventeaza in continuare gradinita. Nu stiu sigur daca e de la asta, dar eu asa traiesc cu impresia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: